07:48 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Europos Tarybos pastatas, archyvunė nuotrauka

  Rusija kreipiasi į ET dėl rusakalbių diskriminacijos Baltijos šalyse

  © Sputnik / Владимир Федоренко
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  78

  Rusija pareikalaus aukščiausiuoju lygiu iškelti tautinių mažumų apsaugos klausimą

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Rusijos visuomenės rūmai kreipsis į Europos Tarybą su prašymu kelti rusakalbių piliečių diskriminacijos problemą Baltijos šalyse.

  Apie tai RIA Novosti informavo Rusijos visuomenės rūmų Diplomatijos plėtros, humanitarinio bendradarbiavimo ir tradicinių vertybių išsaugojimo komisijos pirmininkė Jelena Sutormina.

  Anksčiau žiniasklaida pranešė, kad Estijos parlamentinė frakcija Tartu universiteto Narvos kolegijos pedagogų konferencijos metu aptarė rusų mokyklų panaikinimą šalyje.

  "Rusų kalbų mokyklų panaikinimas yra europinių ir tarptautinių įsipareigojimų, ypač Europos Tarybos konvencijos dėl tautinių mažumų apsaugos pagrindų pažeidimas. Aš išsiųsiu kreipimąsi į Europos Tarybą, prašydama iškelti rusakalbių piliečių diskriminacijos klausimą aukščiausiuoju lygiu", — sakė Jelena Sutormina.

  Ji pažymėjo, kad Europos Taryba turėtų rimtai aptarti rusakalbių gyventojų ir Rusijos piliečių teisės į išsilavinimą savo gimtąja kalba Baltijos šalyse klausimą.

  "Savo ruožtu savo stebėjimo rezultatus pateiksime kitose tarptautinių ir Europos struktūrų sesijose kartu su nevyriausybinėmis organizacijomis", — pridūrė ji.

  Anot naujienų agentūros Sputnik Estija, Estijos švietimo ir mokslo ministrė Mailis Reps dalyvavo pedagoginėje konferencijoje Narvoje. Kalbėdama renginyje Reps pažymėjo, kad kol kas nutraukti švietimą rusų kalba neįmanoma. Ypač žemesnėse rusakalbių mokyklų klasėse, kur, jos manymu, turėtų dirbti du mokytojai: vienas mokyti estų kalba, kitas — rusų kalba.

  Taip pat, anot jos, rusakalbiai ikimokyklinio amžiaus vaikai turėtų turėti pasirinkimą — įskaitant galimybę nusiųsti savo vaiką į estų kalbos grupę ar grupę, kurioje sustiprinta estų kalba.

  Liepos mėnesį Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas kartu su ESBO vyriausiuoju tautinių mažumų komisaru Lambertu Zanieru (Lamberto Zannier) taip pat aptarė rusakalbių gyventojų padėtį Baltijos šalyse.

  Latvijos gyventoja supyko dėl skaitiklio instrukcijos rusų kalba >>

  Ministras pažymėjo, kad svarbu ginti visas tautinių mažumų teises ESBO erdvėje, taip pat pabrėžė Rusijos dėmesį konstruktyviam dialogui su visomis dalyvaujančiomis šalimis šiuo klausimu.

  Iki šiol Baltijos šalyse klesti valdžios atstovų antirusiškos nuotaikos. Ryga ir Talinas sistemingai pažeidžia rusakalbių piliečių teises, spaudžia rusų švietimą ir siekia jį išstumti iš viešojo gyvenimo. Be to, Lietuvos, Latvijos ir Estijos politikai yra žinomi dėl savo rusofobinių pareiškimų ir nepagrįstų kaltinimų Maskvai.

  Visų pirma, Baltijos šalių valdžia reguliariai skelbia, kad Maskva, pasitelkdama rusų kalbą, tariamai bando "paveikti" Baltijos šalių vidaus reikalus.

  Rusų kalba Europos Sąjungoje
  © Sputnik /
  Rusų kalba Europos Sąjungoje

  Dar šia tema

  Talino meras atskleidė, kas leido išsaugoti rusiškas mokyklas Estijoje
  Užkietėję rusofobai keičia retoriką: kodėl Baltijos valstybės "gerinasi" Rusijai
  Dmitrijeva atskleidė, koks yra kandidatų į prezidentus požiūris į rusus
  Zelenskio komandoje pasiūlyta pervadinti Rusiją ir rusų kalbą
  Tegai:
  tautinių mažumų mokyklos, Rusija

  Svarbiausios temos