02:20 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  Įmokos suma sieks apie penkiasdešimt milijonų eurų

  VILNIUS, rugpjūčio 30 — Sputnik. Rusija sumokės skolas už 2017 ir 2018 metus į Europos Tarybos biudžetą. Atitinkama informacija disponuoja Rusijos Federacijos vyriausybė.

  Suma ― 54,7 milijono eurų. Ji bus išmokėta iš federalinio biudžeto.

  Briuselis kol kas nesureagavo į šį pareiškimą.

  Rusijos URM, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Максим Блинов

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova patvirtino informaciją, kad skola bus grąžinta. Ji taip pat pažymėjo, kad Maskva dabar tikisi, jog reformų procesas Europos Taryboje bus tęsiamas ir sėkmingai baigtas siekiant užtikrinti lygias visų valstybių narių teises ir pareigas.

  Liepos pradžioje Rusija sumokėjo apie 33 mln. eurų Europos Tarybos biudžetui už 2019 metus. Tai įvyko beveik iš karto po to, kai ETPA priėmė rezoliuciją, patvirtinančią visas Rusijos delegacijos teises, ir šalis sugebėjo grįžti į visapusišką darbą Asamblėjoje.

  2014 metais Rusijos delegacija prarado pagrindines teises ETPA dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą. Būtent dėl šios priežasties šios sankcijos sugriežtintos.

  Praėjus trejiems metams, 2017 metų vasarą, Rusija sustabdė kai kuriuos mokėjimus į Europos Tarybos biudžetą, kol bus grąžintos jos delegacijos teisės. Kaip pripažino ETPA, šios priemonės sukėlė finansinių sunkumų: biudžetą prireikė įšaldyti devyniais procentais, deficitas sudarė pusantro milijono eurų.

  Grįžti į Asamblėją buvo sudėtinga: kai kurios delegacijos išreiškė didžiulį pasipiktinimą, Kijevas, Tbilisis ir Londonas parengė daugiau kaip 200 rezoliucijos pakeitimų, tačiau Asamblėja tik vienam iš jų pritarė, o balsavimas baigėsi Rusijos naudai.

  Dar šia tema

  Ekspertas: jei Europos Taryba nenori klausytis Rusijos, tada nėra ką ten veikti
  Rusijos URM įvardijo skolos sumokėjimo Europos Tarybai sąlygą
  Kijevas nusivylė Europos Taryba dėl jos pozicijos Rusijos atžvilgiu
  Tegai:
  skola, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), Rusija

  Svarbiausios temos