22:39 2020 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1115
 • RUB68.7300
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  61

  Ministerija priminė, kad Tarybų Sąjunga sutriuškino nacizmą ir išlaisvino Europą

  VILNIUS, rugsėjo 1 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerija Antrojo pasaulinio karo pradžios metinių proga pareiškė, kad būtent Tarybų Sąjunga išgelbėjo Europos demokratiją nuo sunaikinimo, rašoma oficialiame ministerijos puslapyje "VKontakte".

  Ministerija priminė, kad Tarybų Sąjunga sutriuškino nacizmą ir išlaisvino Europą.

  Pažymima, kad kai kurios šalys bando persvarstyti karo priežastis ir rezultatus ir vienodai kaltina Hitlerio Vokietiją bei TSRS ir taip meta šešėlį ant šiuolaikinės Rusijos.

  "Štai kodėl svarbu remtis konkrečiais faktais ir dokumentais, kurie apibūdina prieškario situacijos sudėtingumą, atskleidžia tikruosius priežastinius ryšius, atvedusius pasaulį prie tragiško kataklizmo", — rašoma pranešime.

  Anksčiau Lenkijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Szymon Szynkowski vel Sęk pareiškė, kad Varšuva vadovavosi "šių dienų kriterijais", kviesdama Europos Sąjungos, NATO ir Rytų partnerystės atstovus į renginius, minint Antrojo pasaulinio karo pradžios metines.

  Anot diplomato, Lenkija paminės tragiškus įvykius "istorinės tiesos dvasioje", kas Rusijos neva "visiškai nedomina". Taip jis paaiškino Varšuvos sprendimą nekviesti Maskvos atstovų į šį renginį.

  Jis pabrėžė, kad Lenkija keičia požiūrį į istorinius klausimus. Prieš dešimt metų vienas pagrindinių renginių, skirtų karo pradžios metinėms paminėti, svečių buvo Vladimiras Putinas. Tačiau šiemet vietoje jo buvo pakviestas Donaldas Trampas, kuris savo ruožtu atšaukė vizitą dėl uragano "Doriano".

  Lenkijos valdžia atsisakymą kviesti Rusiją aiškino tuo, kad 1939 metais Maskva tariamai pažeidė tarptautinę teisę. Atsakydamas Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas teigė, kad jokie įvykiai bet kurioje šalyje, skirti Didžiojo Tėvynės ir Antrojo pasaulinio karų metinėms be Maskvos dalyvavimo negali būti laikomi pilnaverčiais.

  Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova Varšuvos poziciją pavadino kvaila.

  Dar šia tema

  Lukašenka nevažiuos į Lenkiją iš solidarumo su Putinu, rašo žiniasklaida
  Trampas atšaukė vizitą į Varšuvą
  Lenkijoje prasidėjo II-ojo pasaulinio karo 80-mečio minėjimo renginiai
  Vokietijos prezidentas atsiprašė lenkų
  Tegai:
  Europa, Tarybų Sąjunga

  Svarbiausios temos