16:05 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Šiuo metu pilotui atliekamos visos būtinos medicininės apžiūros

  VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Maskvos srityje "Ural Airlines" avariniu būdu nusileidusio lėktuvo "Airbus A321" pilotas Damiras Jusupovas šią savaitę grįš į darbą, po būtinų procedūrų jam bus leista skristi, pranešė RIA Novosti vežėjo spaudos tarnyba.

  "Tiesą sakant, jo atostogos baigėsi, jis pradės šią savaitę [dirbti — Sputnik]. Jam dabar atliekamos visos būtinos medicininės procedūros", — teigė agentūros pašnekovas.

  Pasak jo, pilotas tikriausiai kitą savaitę pradės dirbti.

  "Stebuklas Pamaskvėje"

  "Airbus A321 Ural Airlines" skrido iš Maskvos į Simferopolį. Kilimo metu laineris susidūrė su žuvėdrų pulku. Paukščiai pateko į variklius, dėl ko sutriko jų darbas. Pilotai nusprendė skubiai nutupdyti lėktuvą kukurūzų lauke, Ramenskio rajone.

  Lėktuve buvo 226 keleiviai, taip pat septyni įgulos nariai. Jie buvo evakuoti per pripučiamas rampas.

  Žuvusiųjų nebuvo, sužeista daugiau kaip 70 žmonių. Lėktuvas nusileido su išjungtais varikliais ir nenuleista važiuokle.

  Skrydžio palydovė Nadežda Veršinina pažymėjo, kad įgula elgėsi pagal instrukcijas, o keleiviai klausėsi komandų ir greitai evakavosi.

  Anksčiau Rusijos transporto priežiūros federalinės tarnybos Visuomeninės tarybos Civilinės aviacijos komisijos pirmininkas Olegas Smirnovas pažymėjo, kad lėktuvo vadas priėmė teisingą sprendimą — nutupdyti lėktuvą į kukurūzų lauką neišskleidus važiuoklių. Anot jo, dėl to buvo mažiau mechaninių orlaivio konstrukcijų pažeidimų ir tai užkirto kelią galimam gaisrui.

  Dar šia tema

  Kremlius atsakė į klausimą dėl A321 pilotų apdovanojimo
  Lėktuvo A321 įgula papasakojo apie avarinį nusileidimą kukurūzų lauke
  Tegai:
  Maskva, avarinis nusileidimas, lėktuvas

  Svarbiausios temos