07:56 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  53

  Oficialios Rusijos URM atstovės teigimu, 80-osioms Antrojo pasaulinio karo pradžios metinėms skirti renginiai Lenkijoje yra NATO iš anksto parengta informacinė kampanija

  VILNIUS, rugsėjo 5 — Sputnik. Už sprendimo nekviesti Rusijos į renginius Varšuvoje, skirtus Antrojo pasaulinio karo pradžios metinėms, stovi NATO, pareiškė oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

  "Ten vyko klasikinė kampanija, esu visiškai tuo įsitikinusi, nes turiu atitinkamus duomenis, kad visa tai buvo vykdoma pagal NATO iš anksto parengtus mokymo planus. Visa tai yra informacinė kampanija ir ji turėjo tokį absoliučiai negražų, labai pavojingą lūžį Varšuvoje", — pasakė ji, kalbėdama MIA "Rossija segodnia" sesijoje Rytų ekonomikos forumo metu.

  Renginius Varšuvoje ji pavadino "kolosalia klastote, viršijančia leistinas ribas".

  Londonas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Филиппов

  "Renginiai Varšuvoje buvo paskelbti kaip skirti Antrojo pasaulinio karo pradžios metinėms, o tapo klasikine istorijos perrašymo kampanija ir dezinformacijos sklaida. Ir žiniasklaida bendrame kontekste negalėjo nieko su tuo padaryti", — teigė Zacharova.

  Rugsėjo 1 dieną Lenkijoje įvyko renginiai, skirti 80-osioms Antrojo pasaulinio karo pradžios metinėms paminėti. Į juos Varšuva nepakvietė Rusijos delegacijos, tačiau pakvietė savo dabartinius sąjungininkus NATO ir Europos Sąjungoje, įskaitant Vokietiją, taip pat Rytų partnerystės šalis.

  Pasak Lenkijos užsienio reikalų viceministro Šimono Šinkovskio, šiemet renginio dalyviai buvo atrinkti pagal "modernumo kriterijų". Jis pažymėjo, kad šalis nori pagerbti įvykius "istorinės tiesos dvasia", o tuo Maskva neva nesuinteresuota.

  Politologas: Lenkija norėjo tapti JAV "ambasadore" ES, tačiau gavo sprigtą per nosį >>

  Reaguodamas į tai Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad bet kokie renginiai bet kurioje šalyje, skirti Didžiojo Tėvynės karo ir Antrojo pasaulinio karo metinėms, be Rusijos dalyvavimo negali būti laikomi pilnaverčiais. O Zacharova laiko Lenkijos valdžios sprendimą kvailu.

  Dar šia tema

  Rusija atsakė į Bulgarijos žodžius apie TSRS vaidmenį Antrajame pasauliniame kare
  Trampas pasveikino Lenkiją Antrojo pasaulinio karo pradžios metinių proga
  Lukašenka nevažiuos į Lenkiją iš solidarumo su Putinu, rašo žiniasklaida
  Žirinovskis išvadino Lenkiją Antrojo pasaulinio karo kaltininke
  Tegai:
  Antrasis pasaulinis karas, NATO, Lenkija, Rusija, Marija Zacharova

  Svarbiausios temos