02:06 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos ir Ukrainos kalinių mainai (14)
  112

  Iš viso mainuose dalyvavo po 35 žmones iš abiejų pusių

  VILNIUS, rugsėjo 7 — Sputnik. Šeštadienį Rusija ir Ukraina apsimainė kaliniais. Orlaiviai su operacijos dalyviais nusileido Maskvoje ir Kijeve, praneša RIA Novosti.

  Rusijos žmogaus teisių komisijos narė Tatjana Moskalkova incidentą pavadino "istoriniu veiksmu". Iš viso mainuose dalyvavo po 35 žmones iš abiejų pusių. Tarp jų buvo "RIA Novosti Ukraina" portalo vadovas Kirilas Višinskis, kurį Ukrainos teisėsaugos institucijos sulaikė Kijeve praėjusių metų gegužės 15 dieną.

  Участники договоренности об освобождении между Россией и Украиной прилетели в Москву
  © Sputnik / Илья Питалев
  Dmitrijus Kiseliovas ir Kirilas Višinskis

  Moskalkova pažymėjo, kad šis įvykis tapo nauju humanitarinių ir teisinių šalių santykių puslapiu. Ji pabrėžė, kad vis dar tęsiamas pusės baudžiamųjų bylų tyrimas.

  Federacijos tarybos Užsienio reikalų komiteto vadovas Konstantinas Kosačiovas teigė, kad piliečių išlaisvinimas Ukrainoje gali būti laikomas pirmuoju žingsniu nuo konfrontacijos prie dialogo tarp Maskvos ir Kijevo.

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova pabrėžė, kad tai, kas įvyko, yra politinės valios ir kruopštaus darbo rezultatas.

  "Akivaizdu, kad įprotis kaltinti Rusiją dėl visų Ukrainos bėdų turėtų likti praeityje. Nuolatinė antirusiška retorika nepriartins šalies prie realių vidaus politinių ir ekonominių problemų sprendimo. Konkretūs žingsniai yra geriausias veiksmų algoritmas", — rašė ji savo puslapyje Facebook.

  Vasaros pabaigoje Maskva ir Kijevas pradėjo darbą dėl įkaitų ir neteisėtai sulaikytų asmenų mainų. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas per Rytų ekonomikos forumą teigė, kad šis klausimas bus išspręstas artimiausiu metu.

  Kirilo Višinskio byla

  Portalo "RIA Novosti Ukraina" vyriausiasis redaktorius Kirilas Višinskis buvo sulaikytas praėjusių metų gegužę netoli savo namų Kijeve. Jis yra įtariamas valstybės išdavyste ir DLR bei LLR palaikymu. Jam gresia 15 metų kalėjimo.

  Pats Višinskis šiuos kaltinimus pavadino šmeižtu ir manipuliacijomis ir pažymėjo, kad jo darbo einant vyriausiojo "RIA Novosti Ukraina" redaktoriaus pareigas metu SBU niekada jam nepateikė jokių kaltinimų.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šią situaciją pavadino beprecedente, pareikšdamas, kad Višinskis buvo suimtas "už tiesioginę profesinę veiklą". Maskva išsiuntė Kijevui protesto notas su reikalavimu nutraukti žiniasklaidos atstovų priespaudą.

  Rugpjūčio pabaigoje Kijevo apeliacinis teismas nusprendė paleisti Višinskį iš įkalinimo įstaigos. Kardomoji priemonė buvo pakeista į asmeninę prievolę. Žurnalistas bus įpareigotas atvykti į teismą ar pas tyrėją pagal pareikalavimą, pranešti apie gyvenamosios ar darbo vietos pasikeitimą, taip pat susilaikyti nuo bendravimo su liudytojais. 

  Kitas bylos nagrinėjimas vyks rugsėjo 16 dieną.

  Temos:
  Rusijos ir Ukrainos kalinių mainai (14)
  Tegai:
  Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos