01:51 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  44

  Diplomatas taip pat atkreipė dėmesį į elektroninę balsavimo sistemą, kuri Rusijoje buvo taikoma pirmą kartą

  VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas įvertino deputatų rinkimus į Maskvos miesto dūmą.

  Diplomatas pažymėjo, kad Maskvos gyventojai aktyviai dalyvauja rinkimuose, tačiau neramumai priešrinkiminės kampanijos metu paaiškina žemą žmonių aktyvumą ir nepasitikėjimą.

  Motuzas teigė, kad rinkimai buvo skaidrūs.

  "Matydami Viešąjį komitetą, Visuomenės būstinę, pamatę, kaip dirba visuomenės stebėtojai, galime sekti, kaip vyksta rinkimai, galime pasakyti, kad šiandien matome rinkimų skaidrumą. Ne tik Maskvoje, bet ir kituose Rusijos Federacijos rajonuose ir vietose. Tačiau man atrodo, kad skaidrumas turėtų būti ir rinkimų kampanijoje... Manau, kad reiktų peržiūrėti įstatymus, kad visiems būtų sudaryta galimybė registruotis", — ambasadorių cituoja RIA Novosti.

  Diplomatas taip pat teigiamai kalbėjo apie balsavimą internetu kai kuriose Maskvos rinkimų vietose. Motuzas pažymėjo, kad galimybė balsuoti elektroniniu būdu yra labai progresyvi ir patogi forma jauniems žmonėms.

  Цифровой избирательный участок для электронного голосования на выборах в Московскую городскую Думу, 8 сентября 2019
  © Sputnik / Евгений Одиноков
  Elektroninis balsavimas maskvos miesto Dūmos rinkimuose

  Rinkimai į Maskvos miesto dūmą vyko rugsėjo 8 dieną. Juose dalyvavo 225 kandidatai.

  Maskviečiai galėjo balsuoti daugiau nei 3,6 tūkst. apylinkių. Pirmą kartą elektroninė balsavimo sistema buvo įdiegta trijose Maskvos rinkimų vietose.

  Dar šia tema

  Lietuvoje iškelta byla dėl galimo poveikio ambasadoriui Rusijoje
  Tegai:
  Remigijus Motuzas, rinkimai, Rusija

  Svarbiausios temos