16:14 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  118

  Kosačiovas spėja, kad Baltarusija Lietuvos vadovo pareiškimą gali suvokti kaip provokaciją

  VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. Rusijos Federacijos tarybos Užsienio reikalų komiteto vadovas Konstantinas Kosačiovas sureagavo į Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos žodžius apie tai, kad Lietuva rems Baltarusiją "kovoje už nepriklausomybę".

  Savo puslapyje "Facebook" jis cituoja Lietuvos vadovo pareiškimą, kuriame teigiama, kad Minsko interesai šiuo klausimu sutampa su Europos.

  Kosačiovas ironiškai pažymi, kad kyla klausimų ir dėl pačios Lietuvos nepriklausomybės, nes per pastaruosius tris dešimtmečius Vilnius neparodė pozicijos, kuri skirtųsi nuo JAV, NATO ir Europos Sąjungos požiūrio. Jis taip pat pridūrė, kad daugeliu atvejų tai nebuvo "Lietuvos pasirinkimas", o tik "lojalumo demonstravimas bet kokia kaina".

  Anot politiko, daug įdomiau pažiūrėti į Minsko reakciją į Lietuvos pareiškimą.

  "Arba jis bus įvertintas kaip provokacija, arba... Ką gi, nejaugi mūsų kaimynai apsimes, kad tai jų neliečia?" — rašė Kosačiovas.

  Anksčiau Nausėda kartu su politologais ir šalies užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi aptarė galimus santykių su Baltarusija pokyčius. Iškart po rinkimų naujasis Lietuvos prezidentas pasisakė už dialogą su Minsku, pažymėdamas, kad Vilnius yra suinteresuotas "nepriklausoma kaimyne savo rytiniame pasienyje".

  Savo ruožtu Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka išreiškė viltį užmegzti konstruktyvius Baltarusijos ir Lietuvos ryšius. Kartu Baltarusijos vadovas pabrėžė, kad jokiu būdu nenutrauks santykių "su broliškąja Rusija".

  Ginčijama Baltarusijos ir Lietuvos santykiuose tema yra Baltarusijos atominės elektrinės statyba.

  Lietuva reiškia pretenzijas dėl Baltarusijos atominės elektrinės nuo pat tada, kai Minskas priėmė sprendimą ją statyti. Lietuvos Seimas nutarė, kad elektrinė kelia "grėsmę respublikos nacionaliniam saugumui". Minskas, savo ruožtu, užtikrina, kad atominė elektrinė atitiks aukščiausius saugos standartus.

  Baltarusijos AE statoma netoli Astravo miesto, Gardino srityje, už 50 kilometrų nuo Lietuvos sostinės. Pirmąjį elektrinės bloką planuojama pradėti eksploatuoti 2019 metais, antrąjį — 2020 metais.

  Tegai:
  Minskas, Rusijos Federacija, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos