06:18 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  96

  Patikros metu paaiškėjo, kad senosiose kalėjimo patalpose laikomi kaliniai, kuriems niekas neišaiškino, kokios turi būti sulaikymo sąlygos

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Maskvos kardomojo kalinimo centre-2, vadinamame "Butyrka", Rusijos viešosios priežiūros komisijos nariai rado kalinius, laikomus nefunkcionuojančiuose kambariuose, esančiuose jau senuose pastato bokštuose. Apie tai laikraščiui "Komsomolskaja pravda" pasakojo komisijos vykdomasis sekretorius Ivanas Melnikovas.

  Anot jo, keturi bokštai pastatyti XVIII amžiuje. Viename jų sėdėjo valstiečių sukilimo lyderis Jemeljanas Pugačiovas. Šie bokštai jau seniai nebeveikia kaip kalėjimas, bet naudojami kaip tarnybinės ir pagalbinės patalpos.

  Nepaisant to, komisija gavo informacijos, kad administracija neseniai pradėjo ten laikyti kalinius.

  Kaip pažymėjo Melnikovas, vizito metu paaiškėjo, kad iš tikrųjų vienoje iš šių senų kamerų, neatitinkančių jokių šiuolaikinių standartų, yra laikomi du kaliniai, kaltinami vagyste.

  "Sąlygos tiesiog siaubingos — mažas kambarys, ne didesnis kaip keturi kvadratiniai metrai, tualetas — skylė grindyse tiesiai kambario centre, prie dviaukštės lovos", — sakė komisijos sekretorius.

  Jis pridūrė, kad langas kameroje buvo "mažytis", iš vamzdžio nuolat tekėjo vanduo.

  "Kai sulaikytieji užsuko vožtuvą, vanduo tekėjo ištisine srove į tualeto angą. Į požemius galima patekti tik per stačius ketaus laiptus", — pridūrė jis.

  Melnikovas paaiškino, kad ten esantys kaliniai buvo sulaikyti pirmą kartą.

  "Niekas nepaaiškino jų teisių, todėl jie nežino apie įstatyme nustatytas sulaikymo sąlygas", — teigė žmogaus teisių aktyvistas.

  Komisijos nariai išsiuntė rašytinį pasiūlymą Butyrkos vadovybei, kad šios patalpos būtų uždarytos ir nenaudojamos, nes jos neatitinka jokių normų ir taisyklių.

  Dar šia tema

  Uždaromas Lukiškių kalėjimas
  Vietoje kalėjimo Vilniuje atsiras dar vienas turizmo objektas
  Tegai:
  kaliniai, kalėjimas, Rusija

  Svarbiausios temos