17:08 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  31

  Pasak Rusijos prezidento atstovo spaudai, Boltono atsistatydinimas — Amerikos vidaus reikalas

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Kremlius nemano, kad netgi tokio aukšto rango JAV pareigūno — Amerikos prezidento patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Džono Boltono atsistatydinimas pakeis Rusijos ir JAV santykius, sakė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas antradienį Twitter paskyroje pareiškė, kad atleido Boltoną dėl nesutarimų, susijusių su užsienio politika. Boltonas teigė, kad atsistatydino pats.

  Džonas Boltonas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  "Nemanome, kad bet kurio asmens, net tokio aukšto rango pareigūno, atsistatydinimas gali rimtai paveikti Amerikos užsienio politiką", — sakė Peskovas žurnalistams, atsakydamas į klausimą, ar pranešimas apie Boltono atsistatydinimą gali paveikti JAV ir Rusijos santykius.

  Peskovas priminė, kad Putinas ne kartą sakė, jog Rusija pasiryžusi rasti išeitį iš vis dar prastų dvišalių Rusijos ir JAV santykių.

  "Tačiau mes negalime rasti išeitį vieni. Tai galime padaryti tik kartu, būtent tokio abipusiškumo ir tikimės, kad anksčiau ar vėliau tokia politinė valia pasireikš", — sakė jis.

  Peskovas pridūrė, kad Boltono atsistatydinimas — Amerikos vidaus reikalas. "Mes nesiruošiame kištis į šiuos reikalus, niekada, beje, nesikišome ir nesiruošiame kištis dabar", — pabrėžė jis.

  Kas yra Džonas Boltonas

  Boltonas dirbo Valstybės departamente ir Teisingumo departamente, kuriems vadovavo atitinkamai Ronaldas Reiganas ir Džordžas Bušas Vyresnysis. Valdant Bušui Jaunesniajam, jis tapo valstybės sekretoriumi.

  Politikas buvo vienas pagrindinių JAV invazijos į Iraką 2003 metais rėmėjų. Žvalgybos duomenys apie masinio naikinimo ginklų laikymą Bagdade buvo melagingi, o nestabilumas Irake tęsiasi iki šiol.

  2005–2006 metais Boltonas dirbo JAV nuolatiniu atstovu JT.

  Po atsistatydinimo jis vėl grįžo į konservatyvaus eksperto ir komentatoriaus karjerą.

  Trampas paskyrė Boltoną patarėju nacionalinio saugumo klausimais 2018 metų kovo mėnesį.

  Dar šia tema

  Lietuva vykdo žvalgybą "Baltarusijos fronte"
  Ekspertas įvardijo galimą Boltono vizito Baltarusijoje priežastį
  Tegai:
  Donaldas Trampas, JAV, santykiai su Rusija, Džonas Boltonas, Kremlius

  Svarbiausios temos