02:16 2020 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Rusijos URM atstovas tikina, jog JAV palaiko savo karinius poligonus tokios parengties, kad juose bet kuriuo metu būtų galima pradėti branduolinius bandymus

  VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Rusija yra susirūpinusi dėl Visuotinės branduolinių bandymų uždraudimo sutarties (CTBT) padėties, sakė užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas.

  Maskva žino, kad Vašingtonas palaiko savo poligonus parengtus atnaujinti šiuos bandymus, pridūrė jis.

  "Mes pasisakome už visaverčių derybų dėl strateginio stabilumo ir tarptautinio saugumo užtikrinimo atnaujinimą ir tikimės, kad mūsų kolegos už vandenyno pasiruošę rimtam dialogui, paremtam šiais interesais", — cituoja diplomatą RIA Novosti.

  Be to, politikas pridūrė, kad padėtis strateginio stabilumo srityje ir toliau blogėja, kyla branduolinio karo pavojus.

  Jis pažymėjo, kad Vakarų partneriai blokuoja darbą dėl dialogo atnaujinimo ir toliau kenkia ginklų kontrolės principams.

  JT Generalinė Asamblėja priėmė CTBT 1996 metais, tačiau ji neįsigaliojo, nes jos nepasirašė kelios valstybės, įskaitant JAV. Tačiau visos Europos šalys, įskaitant Rusiją, JK ir Prancūziją, ratifikavo susitarimą.

  2013 metais tuometinis JAV prezidentas Barakas Obama paskelbė apie savo ketinimą siekti, kad Vašingtonas pasirašytų dokumentą iki 2016 metų, tačiau tai neįvyko. Šių metų rugpjūtį Riabkovas teigė, kad Maskva nemato CTBT įsigaliojimo perspektyvų. Jis pabrėžė, kad pagrindinė kliūtis šiuo atveju yra JAV pozicija.

  Dar šia tema

  Akademikas pasakė, kas gali tapti branduolinio karo priežastimi
  JAV generolas atskleidė įslaptintą planą, jei prasidėtų branduolinis karas
  Tegai:
  JAV, Rusija

  Svarbiausios temos