16:45 2021 Gegužės 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  240

  Tyrimo duomenimis, žudikas prie automobilio dugno pritvirtino sprogstamąjį įtaisą greičiausiai tuo metu, kai automobilis buvo plovykloje

  VILNIUS, rugsėjo 13 — Sputnik. Viačeslavas Ivankovas, pravarde Japončikas, Borisas Berezovskis, organizuotos nusikaltėlių grupės (ONG) lyderiai ir jų artimiausi sąjungininkai — daugybė žmonių buvo įtariami užsakyta vieno įtakingiausių ir žiauriausių 90-ųjų kriminalinio pasaulio atstovų, Orechovo gaujos lyderio Sergejaus Timofejevo nužudymu, rašo RIA Novosti Ksenija Klepča.

  Jo automobilis buvo susprogdintas lygiai prieš 25 metus, 1994 metų rugsėjo 13 dieną, Maskvos centre. Nors žiniasklaida pranešė apie proveržį baudžiamojoje byloje, žudiko vardas dar nėra oficialiai paskelbtas.

  Kūną atpažino iš dantų

  Apie septintą vakaro, 1994 metų rugsėjo 13 dieną, 3-iojoje Tverskaja-Jamskaja gatvėje įvyko galingas sprogimas — visiškai naujas "Mercedes" išlėkė į orą. Atvykę gelbėtojai iš automobilio ištraukė apdegusį lavoną. Mirusiojo tapatybė buvo nustatyta tik po kelių dienų, ištyrus žandikaulį. Paaiškėjo, kad auka buvo 39-erių Sergejus Timofejevas, pravarde Silvestras, žinomas nusikaltėlis, Orechovo gaujos lyderis.

  Tyrimo duomenimis, žudikas prie automobilio dugno pritvirtino sprogstamąjį įtaisą. Greičiausiai, kai automobilis buvo plovykloje. Bomba aktyvavosi, kai tik Timofejevas atsisėdo prie vairo ir pradėjo kalbėti telefonu.

  Сергей Тимофеев, основатель Ореховской ОПГ
  © CC0
  Sergejus Timofejevas

  Laidotuvės Chovanų kapinėse buvo iškilmingos: daugiau nei 300 kriminalinio pasaulio atstovų atėjo atsisveikinti su Silvestru. Jie pažadėjo atkeršyti už nužudymą, tačiau, kaip aiškina kriminalinio tyrimo skyriaus veteranai, šiame nusikaltime galėjo dalyvauti beveik visi tuometiniai laidotuvių dalyviai, įskaitant pačius "orechovskius".

  Timofejevas buvo laikomas vienu žiauriausių organizuotų nusikalstamų grupių lyderių. Visi žinojo: Silvestras nesigailėjo nei savų, nei priešų.

  "Jų bijojo visi"

  Buvęs traktoristas iš mažo Novgorodo srities kaimo Sergejus Timofejevas 70-ųjų viduryje persikėlė į Maskvą. Po tarnybos armijoje jis apsigyveno bendrabutyje Orechovo-Borisovo mieste ir dirbo sporto instruktoriumi.

  Киллер медведковской и ореховской ОПГ приговорен к 23 годам
  © Sputnik / Алексей Филиппов
  "Medvedkovskos" ir "orekhovskos" ONG žudikas nuteistas 23 metams.

  Devintajame dešimtmetyje jis subūrė gaują: pradėjo nuo banditų apsaugos, tačiau greitai perėjo prie rimtų sostinės verslininkų. Jis buvo pramintas Silvestru dėl savo panašumo į aktorių Silvesterį Stalonę.

  Orechovo gaujos nusikalstamas verslas suklestėjo. Silvestras plovė pinigus kontroliuojamame banke ir investavo į legalias įmones.

  Grupėje palaikė geležinę drausmę: organizuotos nusikalstamos grupės nariai buvo griežtai baudžiami už alkoholio ir narkotikų vartojimą, už nepaklusnumą ir klaidas — nužudyti.

  Отари Квантришвили, архивное фото
  © Photo : aferizm
  Otari Kvantrišvili.

  Nors Silvestras sudarė daug pelningų sandėrių su kitomis grupuotėmis, iki 1994 metų jam pavyko susiginčyti su beveik visomis Maskvos organizuoto nusikalstamumo grupėmis ir teisės vagimis. Todėl sunku numanyti, kas "užsakė" Silvestrą — jis turėjo per daug priešų.

  Pavyzdžiui, kilo rimtas konfliktas su teisės vagiu Viačeslavu Ivankovu, pravarde Japončikas: "Kommersant" rašė, kad ginčas kilo dėl 300 tūkst. dolerių, uždirbtų iš prekybos narkotikais.

  Be to, daugelis svajojo atkeršyti "orechovskiams" už žinomų nusikaltėlių Valerijaus Dlugačio (pravarde Globusas) ir Otario Kvantrišvilio nužudymą.

  Похороны предпринимателя Вячеслава Иванькова, архивное фото
  © Sputnik / Андрей Стенин
  Viačeslavo Ivankovo laidotuvės

  1994 metų birželio mėnesį Maskvoje, Novokuzneckaja gatvėje susprogdintas užminuotas automobilis, kai netoliese važiavo Berezovskis. Vairuotojas mirė, pats verslininkas buvo sužeistas. Buvo manoma, kad tai buvo "orechovskių" darbas. Atitinkamai buvo svarstoma ir atsakomojo "komplimento" versija.

  Buvo ir visiškai egzotiška teorija: Silvestras inscenizavo savo mirtį, o pats pabėgo iš šalies. Tariamai jis vėliau buvo pastebėtas Odesoje ir Vienoje.

  "Nužudė savi"

  2011 metais žiniasklaida, remdamasi policijos šaltiniais, netikėtai pranešė, kad Silvestro žmogžudystės byloje įvyko proveržis. Tuo metu beveik visi "orechovskiai" buvo su antrankiais, kai kurie aktyviai bendradarbiavo atliekant tyrimą.

  Рассмотрение по существу уголовного дела в отношении С. Буторина, архивное фото
  © Sputnik / Андрей Стенин
  Sergejus Butorinas.

  Atsirado liudijimai prieš Timofejevo "įpėdinį" — Sergejų Butoriną, pravarde Osia, kuris vadovavo organizuoto nusikalstamumo grupei po lyderio mirties.

  Timofejevo nužudymas buvo kriminalinių klanų karo pradžia dėl įtakos sferų perskirstymo. Grupių vadovai ir aktyvūs nariai dienos metu dažnai būdavo nužudomi viešose vietose, o tarp aukų būdavo ir įprastų piliečių.

  Butorinas pavergė "orechovskių" ir "medvedskių" grupes. Tačiau teisėsaugos institucijos vis aršiau kovojo su organizuotu nusikalstamumu. Dėl to Butorinas išvyko į užsienį.

  Į tėvynę jis buvo grąžintas 2010 metais. Po metų buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos dėl kaltinimų 29 žmogžudysčių organizavimu. Tačiau Silvestras nebuvo aukų sąraše.

  Bendrai organizuotos nusikalstamos grupuotės "orechovskos" nariai nuteisti kalėti apie tūkstantį metų. Kelios baudžiamosios bylos tiriamos iki šiol.

  Silvestras — ne vienintelis žinomas kriminalinio pasaulio atstovas, kurio nužudymas dar neištirtas iki šiol.

  2009 metų liepos mėnesį žudikas nužudė Japončiką prie išėjimo iš restorano "Taiskij slon", esančio Choroševskaja plente, Maskvoje. O 2013 metų sausio mėnesį sostinės centre buvo nušautas Aslanas Usojanas, žinomas kaip Ded Hasan (Senelis Hasanas). Žudikai vis dar ieškomi.

  Dar šia tema

  Buvę Mariupolio kaliniai papasakojo apie slapto SBU kalėjimo siaubus
  Britanijoje už ketvirtadalį milijonų eurų parduodamas raganų kalėjimas
  Buvęs SBU pareigūnas papasakojo apie kankinimą slaptame Mariupolio kalėjime
  Tegai:
  žmogžužudystė, Rusija

  Svarbiausios temos