13:53 2020 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1085
 • RUB68.2075
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  Pernai Konstantinopolis vienašališkai nusprendė panaikinti "Rusų egzarchatą" ir pakvietė jo dvasininkus bei tikinčiuosius paklusti vietiniams Graikijos vyskupams

  VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Šventasis Rusijos stačiatikių bažnyčios sinodas priėmė "Rusų egzarchato" Europoje vadovą, arkivyskupą Joną ir visus jam pavaldžius dvasininkus bei parapijas į Maskvos patriarchato jurisdikciją, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau "Rusų egzarchato" Europoje vadovas tokiu prašymą kreipėsi į patriarchą Kirilą. Pasak arkivyskupo Jono, artimiausiu metu įvyks šių parapijų atstovų susitikimas, po kurio jie siūlys patriarchui Kirilui ir Rusijos stačiatikių bažnyčios šventajam sinodui savo paraiškas dėl kanoninės jų organizacijos formos.

  Šventojo Sinodo nariai arkivyskupui Jonui suteikė titulą "Dubninskio".

  Situacija dėl "Rusų egzarchato" Europoje

  Praėjusiais metais Konstantinopolis nutarė paleisti Vakarų Europos rusų parapijų egzarchatą ir panaikino 1999 metų patriarchalinį tomosą (religinį dekretą).

  Daugelis kunigų ir parapijiečių pasisakė prieš egzarchato panaikinimą bei prieš rusų parapijų pavaldumą Graikijos bažnyčiai.

  Buvo svarstoma galimybė grįžti į Rusijos stačiatikių bažnyčią ir Rusijos stačiatikių bažnyčią užsienyje.

  Iš pradžių į eksarchatą buvo įtrauktos parapijos, kurias po Pilietinio karo daugiausia sudarė pabėgėliai iš Rusijos.

  Remiantis Maskvos ir visos Rusės patriarcho Tichono įsaku, praėjusio amžiaus 20-aisiais šias bendruomenes Rusijos bažnyčios jurisdikcijoje valdė metropolitas Evlogijus ir jos buvo vadinamos "Vakarų Europos vyskupija" (arba "Vakarų Europos metropolija") su savo centru Paryžiuje.

  Tačiau 1930 metais Metropolitas Evlogijus paskelbė "laikiną santykių su Rusijos stačiatikių bažnyčios hierarchija nutraukimą" dėl sunkios bažnyčios padėties Sovietų Sąjungoje ir savavališkai kreipėsi į Konstantinopolio patriarchą dėl perėjimo į jo  jurisdikciją.  

  Tuo tarpu kelios parapijos liko ištikimos Rusijos stačiatikių bažnyčiai.

  Šiandien egzarchatą sudaro 65 parapijos, 11 veikiančių bažnyčių, du vienuolynai ir septyni entikių vienuolynai Prancūzijoje, Belgijoje, Nyderlanduose, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Danijoje, Italijoje ir Ispanijoje, taip pat daugiau kaip 100 kunigų ir 30 diakonų.

  Stačiatikiai, katalikai ir protestantai Europoje
  © Sputnik /
  Stačiatikiai, katalikai ir protestantai Europoje

  Dar šia tema

  Patriarchas Baltramiejus pasirašė tomosą dėl Ukrainos Bažnyčios autokefalijos
  Rados narė įvardijo didžiausią Porošenko klaidą prieš rinkimus
  Tegai:
  Europa, Rusija, bažnyčia, stačiatikiai

  Svarbiausios temos