23:21 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  145

  Žiniasklaida, aprašanti karinius ginklus, atkreipė dėmesį į Rusijos torpedą, kuri įsibėgėja iki 370 kilometrų per valandą greičio

  VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Unikalus povandeninės torpedos "Škval" greičio rodikliai gali apversti aukštyn kojomis karo veiksmų jūroje vaizdą, sako Amerikos leidinio "National Interest" ekspertai.

  Apie "Škval" pasaulis sužinojo tik 1990-ųjų viduryje, nepaisant to, kad torpeda buvo sukurta dar sovietmečiu.

  Šaltojo karo metu paviršiniai ar povandeniniai objektai galėjo pasiekti ne daugiau kaip 50 mazgų greitį, tačiau "Škval" buvo išimtis — ji įsibėgėdavo iki 200 mazgų (370 kilometrų per valandą) greičio.

  Priešingai nei kitos torpedos, sviedinį varo raketinis variklis.

  Anot leidinio autoriaus, JAV savo arsenale neturi nieko panašaus.

  Kūrėjai sugebėjo žymiai sumažinti torpedos atsparumą vandeniui dėka superkavitacijos režimo, kai aplink sviedinį susidaro garai. Tokiu būdu "Škval" juda kavitacijos ertmėje arba garų burbule. Torpedoje įrengta branduolinė galvutė, kuri garantuotai sunaikins taikinį.

  Straipsnio autorius išreiškė nuomonę, kad vadinamoji "superkavitacinė torpeda" yra pasirengusi "akimirksniu užkariauti visą pasaulį".

  Iš pradžių "Škval" buvo sukurtas šeštajame dešimtmetyje kaip ginklas, skirtas greitai sunaikinti NATO raketinius povandeninius laivus, ir gebantis pristatyti branduolinę galvutę iki taikinio "anksčiau negirdėtu greičiu".

  Straipsnio autorius prisiminė, kad ankstyvosios torpedos versijos buvo nekontroliuojamos. Naujojoje versijoje sviedinys naudoja superkavitaciją, kad sprinto greičiu judėti link taikinio, o po to jis sulėtėja ir pradeda tikslią paiešką.

  Leidinyje rašoma, kad tokios torpedos yra labai triukšmingos ir potencialiai nurodo laivo, kuris ją paleido, vietą, tačiau 200 mazgų greitis ir branduolinė galvutė visiškai padengia šį trūkumą jūrų mūšio sąlygomis.

  Straipsnyje pažymima, kad tik vienas novatoriškas sprendimas gali dramatiškai pakeisti jėgų pusiausvyrą mūšyje.

  Dar šia tema

  Rusija parodė, kaip dronas "Ochotnik" skraido kartu su naikintuvu
  Rusijoje sukurta šarvuota mašina, kuri lydės branduolinių ginklų kolonas
  Putinas siūlė JAV nusipirkti Rusijos viršgarsinių ginklų
  Tegai:
  branduolinis ginklas, ginkluotė, Rusija

  Svarbiausios temos