09:37 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  41

  Įvairių šalių astronomai patvirtino naujojo objekto stebėjimą, prieš tai išsiaiškinę, kad nauja kometa turi tarpžvaigždinę kilmę

  VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. Astronomas iš Krymo Genadijus Borisovas pranešė, kad pirmąją tarpžvaigždinę kometą atrado naudodamas savo pagamintu teleskopu-reflektoriumi, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau Tarptautinė astronomijos sąjunga pranešė, kad astronomas iš Krymo atrado pirmąją tarpžvaigždinę kometą. Tarptautinės astronomijos sąjungos Mažųjų planetų centro pranešime sakoma, kad kometą C / 2019 Q4 (Borisov) astronomas atrado rugpjūčio 30 dieną.

  Kaip Borisovas rašė komentare apie savo atradimą diskusijoje astronominiame pokalbyje, jis padarė teleskopą 2018 metų pabaigoje.

  "Aš stebiuosi savo naujuoju teleskopu D = 65cm, F / 1.5. Matrica FLI ML16803, matymo laukas su šia matrica yra 128x128 kampinės minutės, 20 žvaigždžių įsiskverbimas per 60 sekundžių ekspoziciją", — pažymėjo astronomas.

  Pokalbyje jis paskelbė teleskopo nuotrauką, kurią pats padarė ir atliko atradimą, taip pat pačios kometos nuotraukas.

  Tai yra atšvaitas, kurio veidrodžio skersmuo siekia 65 cm, kuris leidžia stebėti objektus iki 20-ies stiprumo (žmogaus akis gali pamatyti objektus iki šeštojo stiprumo be aiškios šviesos giedrą naktį).

  Įvairių šalių astronomai patvirtino naujojo objekto stebėjimą, prieš tai išsiaiškinę, kad naujos kometos orbitos ekscentriškumas yra e = 3, o tai rodo hiperbolinę orbitą ir jos tarpžvaigždinę kilmę.

  Pagal paskelbtą tariamo objekto orbitos grafiką, kometa Saulės sistemoje juda beveik statmenai ekliptikos plokštumai (planetų orbitoms), kuri taip pat gali nurodyti jos tarpžvaigždinę kilmę.

  Astronomai, norėdami tiksliau nustatyti orbitą, ir toliau stebi objektą, kuris, jų duomenimis, gali būti apie 20 kilometrų skersmens.

  Mokslininkai pažymėjo, kad naujosios kometos C / 2019 Q4 (Borisov) perihelionas (artimiausias atstumas nuo Saulės) įvyks 2019 metų pabaigoje — 2020 metų pradžioje, tada kometa taps ryškesnė (maždaug 14 kartų didesnė).

  Spėjama, kad kometa praeis vieno astronominio vieneto atstumu (atstumas nuo Žemės iki Saulės) nuo mūsų planetos ir dviejų astronominių vienetų atstumu nuo Saulės, tai yra tarp Marso ir Jupiterio orbitų.

  Dar šia tema

  Mokslininkai išsiaiškino, kokią informaciją moterys įsimena geriau nei vyrai
  Mokslininkai apibendrino Lochneso pabaisos paieškų metinius rezultatus
  Mokslininkai pirmą kartą per 260 metų ištyrė miškų katastrofų istoriją
  Tegai:
  Rusija, Krymas, kosmosas

  Svarbiausios temos