09:05 2019 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB71.1373
  Rusijos Valstybės Dūmos deputatas Vladimiras Žirinovskis

  Žirinovskis įvardijo dvi šalis, kurios turėtų susivienyti su Rusija

  © Sputnik / Рамиль Ситдиков
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  16520

  Pasak Rusijos politiko, vieningoje valstybėje galiotų laisvas žmonių judėjimas, rublis, stipresnis už eurą, nes paremtas didžiuliais ištekliais, žmonės kalbėtų savo kalbomis išlaikydami vieną bendrą rusų kalbą

  VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Baltarusija ir Ukraina suklestės, kai taps vieninga valstybe su Rusija, savo Telegram kanale pareiškė Rusijos Valstybės Dūmos deputatas Vladimiras Žirinovskis.

  "Atėjo laikas suvienyti Rusiją ir Baltarusiją kaip vieną vieningą valstybę. Kam išsigalvoti: sujunkime pirmiausia muitinę arba tarifus. Baltarusija suklestės, kai mes vėl tapsime viena valstybe. Suteikime laisvą žmonių judėjimą, rublį, kuris bus stipresnis už eurą, nes jis yra paremtas didžiulių išteklių. Ir su Ukraina tas pats. Juk Rusiją istoriškai sudarė Didžioji Rusia ir Mažoji Rusia. Iš esmės tai yra tas pats — Rusia. Mes istoriškai gyvenome kartu, o dabar mums reikia tik atkurti tai", — parašė politikas.

  Kartu jis pridūrė, kad po susivienijimo žmonėms neturėtų būti ribojama laisvė ir jiems turėtų būti leidžiama kalbėti savo kalbomis išlaikant vieną bendrą kalbą.

  Rusijos liberalų demokratinės partijos (LDPR) lyderis Vladimiras Žirinovskis
  © Sputnik / Владимир Федоренко

  "Niekas neturėtų apriboti žmonių laisvės. Kur norima kalbėti baltarusiškai — prašau. Ukrainietiškai — prašau. Turėtų būti išsaugoti nacionaliniai laikraščiai, teatrai, mokyklos. Bet patogiau vartoti bendrą kalbą. Puikiai atsimenu sovietmetį. Tada daug ne rusų pagal tautybę su malonumu kalbėjo rusiškai. Pavyzdžiui, aš dažnai lankiausi Abchazijoje. Čia gyvena gruzinai, abchazai, rusai, estai, armėnai ir visi tarpusavyje kalba rusiškai. Nes nesimokys juk jie penkių kalbų?" — pažymėjo Žirinovskis.

  Deputatas taip pat išreiškė nuomonę, kad tokioje vieningoje valstybėje iš principo nereikėtų nurodyti tautybės, o "tiesiog būti vienos šalies piliečiais".

  Dar šia tema

  Žirinovskis: Lietuvos politikai ieško būdų, kaip dar paprekiauti savo tėvyne
  Žirinovskis pasiūlė išsiųsti RLDP deputatus į Londoną padėti Džonsonui
  Žirinovskis parodė, kaip Rusija "padalins" Ukrainą
  Žirinovskis išvadino Lenkiją Antrojo pasaulinio karo kaltininke
  Tegai:
  Ukraina, Baltarusija, Rusija, Vladimiras Žirinovskis

  Svarbiausios temos