00:05 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  58

  Rusijos deputatai tvirtina, kad Estijos politikai naudojasi "istoriškai neteisinga" informacija, nes TSRS vaidmenį kovoje su fašizmu patvirtina atitinkami dokumentai

  VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Valstybės Dūmos deputatai sukritikavo Estijos poziciją dėl valstybės išvadavimo, kuriame didžiausią vaidmenį atliko sovietų kariuomenė.

  Anksčiau Estijos užsienio reikalų ministerija informaciją apie Sovietų Sąjungos įvykdytą valstybės išvadavimą nuo Vehrmachto armijos pavadino "istoriškai neteisinga". Ministerija teigė, kad šalis nukentėjo "tiek nuo nacistinės Vokietijos, tiek nuo TSRS okupacijos".

  Tokiu būdu Estijos diplomatai sureagavo į Rusijos užsienio reikalų ministerijos paskelbtus Antrojo pasaulinio karo dokumentus.

  Kaip pažymėjo Rusijos deputatas Dmitrijus Novikovas, Estijos išvadavimo klausimu gali būti tik vienas požiūris.

  "Fašizmas yra absoliutus blogis, jo pagrindinis nugalėtojas yra TSRS ir jos Raudonoji armija. Būtent ji išlaisvino Estiją ir kitas respublikas bei nemažai Rytų Europos šalių. Tai yra neginčijamas faktas, ir egzistuoja visi reikalingi istoriniai dokumentai, kurie tai liudija", — cituoja politiką RT.

  Anot jo, siekdami savų tikslų, politikai visuomet pasitelks istoriją. Jis pažymėjo, kad Talinas bando sukurti Estijos valstybingumą, kariaudamas su praeitimi.

  Be to, pasak Novikovo, Estijos vadovybė yra priversta rodyti ištikimybę rusofobinėms idėjoms, vyraujančioms JAV ir Europos Sąjungoje.

  Savo ruožtu deputatas Leonidas Sluckis Estijos užsienio reikalų ministerijos pareiškimą pavadino šventvagyste.

  "Estija ir toliau užsiima istorine erezija, kartodama begalines mantras apie "sovietinę okupaciją". Mes niekada nepripažinsime tokio aiškinimo. TSRS vaidmens išvaduojant Europą nuo fašizmo prilyginimas nacistinei Vokietijai yra šventvagystė", — Twitter parašė politikas.

  Baltijos šalių valdžios ne kartą pareiškė, kad jų įstojimas į TSRS buvo "okupacijos" padarinys. Lietuva, Latvija ir Estija nuolat kovoja su "okupacijos padariniais" ir reikalauja atlyginti "žalą".

  Rusijos valdžia ne kartą pažymėjo, kad negali būti net kalbos apie TSRS neva įvykdytą Baltijos šalių okupaciją 1940 metais. Rusijos užsienio reikalų ministerija ne kartą aiškino, kad departamentas vertina Latvijos, Lietuvos ir Estijos įstojimą į TSRS kaip atitinkantį to meto tarptautines teisės normas.

  Anot Rusijos diplomatų, terminas "okupacija" čia negali būti vartojamas, nes tarp TSRS ir Baltijos šalių nebuvo vykdomi karo veiksmai, o kariuomenė buvo įvesta pagal susitarimą ir gavus aiškų šių respublikų valdžios institucijų sutikimą.

  Dar šia tema

  Paminklą Rygos išvaduotojams siūloma pavadinti Latvijos "okupacijos" simboliu
  Latvijos užsienio reikalų ministras "išbraukė" Baltijos šalis iš TSRS istorijos
  "Okupacijos" palikimas: kaip TSRS laikais Lietuvoje įvyko techninė revoliucija
  Tegai:
  "sovietinė okupacija", TSRS, Estija, Rusija

  Svarbiausios temos