22:03 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Vizų negavo Valstybės Dūmos ir Federacijos tarybos tarptautinių komitetų vadovai, taip pat keli Rusijos užsienio reikalų ministerijos darbuotojai

  VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerija sukritikavo JAV sprendimą atsisakyti išduoti vizas Rusijos delegatams, kurie turėjo atskristi į JT Generalinės Asamblėjos posėdį, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau dešimt Rusijos delegatų negavo JAV vizų, kad galėtų vykti į JT Generalinės Asamblėjos susitikimą Niujorke. Tarp jų — Rusijos Užsienio reikalų komiteto vadovas Konstantinas Kosačiovas, Valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto vadovas Leonidas Sluckis ir Rusijos užsienio reikalų ministerijos darbuotojai, tarp kurių taip pat buvo užsienio reikalų ministerijos vyriausiasis vertėjas ir personalo vadovas Sergejus Butinas. Visi jie turėjo lydėti užsienio reikalų ministrą Sergejų Lavrovą.

  Kosačiovas papasakojo, kad dokumentai vis dar peržiūrimi JAV ambasadoje, nors jie buvo pateikti laiku. Be to, pasak jo, Amerikai buvo reguliariai primenama apie vizas Rusijos delegacijos nariams.

  "Tai pasipiktinimą keliantis JAV nepagarbos JT nariams pavyzdys, taip pat šalies, priimančios pasaulinę organizaciją, įsipareigojimų nevykdymas", — sakė URM atstovė Marija Zacharova.

  Anot jos, Vašingtonas atsisakymą aiškina techninėmis problemomis ir dokumentų pateikimo terminų pažeidimu. Tuo tarpu diplomatė pažymėjo, kad visi dokumentai buvo pateikti per ambasadoje nurodytą terminą.

  "Dokumentai, kurie buvo atiduoti įforminti anksčiau (likus porai mėnesių iki išvykimo), buvo grąžinti su užrašu "pateikti per anksti", — sakė ji.

  Zacharova pabrėžė, kad šis incidentas bus pagrindinė būsimo Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo ir JAV valstybės sekretoriaus Maiko Pompėjaus pokalbio Niujorke tema.

  Kremliuje padėtis dėl vizų išdavimo kelia nerimą ir yra laikoma nepriimtina. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė, kad "Vašingtonas pažeidžia savo tarptautinius įsipareigojimus" ir neturi teisės nustatyti apribojimų Rusijos delegacijos vizitams Niujorke, nes "tai nėra dvišalis vizitas, o vizitas į JT".

  Peskovo manymu, šiam įvykiui reikia "griežtos reakcijos iš Maskvos pusės ir ne mažiau griežtos reakcijos iš JT".

  JAV ambasada atsisakė komentuoti situaciją.

  Praėjusį antradienį Niujorke prasidėjo 74-oji JT Generalinės Asamblėjos sesija. Lavrovas turėjo kalbėti penktadienį iš JT tribūnos.

  Dar šia tema

  Rusijos URM vadovas viliasi normalizuoti santykius su Ukraina
  Rusijos URM vadovas pareiškė apie karo Sirijoje pabaigą
  Rusijos URM pasipiktino dėl EŽTT sprendimo Drėlingo byloje Lietuvoje
  Tegai:
  viza, JAV, Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM)

  Svarbiausios temos