02:21 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  31

  Jekaterinos Altabajevos manymu, prielaida apie tai, ką jam pažadėjo JAV prezidentas, gali būti Vladimiro Zelenskio "asmeninė nuomonė ir gali neatitikti tikrovės"

  VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Ukrainos vadovo Vladimiro Zelenskio pareiškimas, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas pažadėjo jam padėti "susigrąžinti" Krymą, yra jo asmeninė nuomonė ir prielaida, rimti politikai turi įvertinti realybę, sakė RIA Novosti Rusijos Federacijos tarybos narė iš Sevastopolio Jekaterina Altabajeva.

  Zelenskis anksčiau pareiškė, kad Trampas susitikimo metu pažadėjo padėti "susigrąžinti" Krymą. Ukrainos prezidentas pridūrė, kad papasakojo Trampui apie tai, "kokia graži vieta yra Krymas".

  "Ši prielaida [apie tai, ką jam pažadėjo JAV prezidentas — Sputnik] gali būti jo asmeninė nuomonė ir gali neatitikti tikrovės", — sakė Altabajeva.

  Be to, senatorė mano, kad net jei šie žodžiai ir buvo ištarti, svarbu atkreipti dėmesį į realybę — sąmoningą Krymo ir Sevastopolio gyventojų pasirinkimą 2014 metų referendume.

  "Tiek Krymas, tiek Sevastopolis ir toliau laikosi šios pozicijos. Todėl galima kiek širdis geidžia siūlyti prasimanymus šia tema, tačiau realybė tokia. Norėtųsi, kad rimti politikai analizuotų realybę, o ne prielaidas, kurios taip pat viešai skelbiamos tarptautiniu lygiu", — pridūrė senatorė.

  Santykiai tarp Maskvos ir Kijevo pablogėjo po Ukrainos perversmo, Krymo prisijungimo prie Rusijos ir ginkluoto konflikto pradžios Donbase. Rusija vadinama "šalimi agresore" ir yra kaltinama įsikišimu ir dalyvavimu konflikte šalies pietryčiuose. Maskva ne kartą pareiškė, kad šie kaltinimai yra nepagrįsti.

  Dar šia tema

  Zelenskis pavargo, pareiškė "Kvartal 95" aktorius
  Lavrovas ir Zelenskis susitiko per JT Generalinės asamblėjos sesiją
  Zelenskis iš JT tribūnos apkaltino Rusiją vykdant karą prieš Ukrainą
  Tegai:
  pagalba, Krymas, Vladimiras Putinas, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos