11:55 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Anksčiau norvegų leidinys "Aldrimer.no" pranešė, kad "Rusijos specialiosios pajėgos" tariamai veikia Svalbarde ir žemyninėje karalystės dalyje

  VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Rusijos ambasada Osle norvegų internetiniame leidinyje "Aldrimer.no" paskelbtą straipsnį "Rusijos specialiosios pajėgos Norvegijoje" laiko "šiurkščia provokacija".

  "2019 metų rugsėjo 27 dieną "Aldrimer.no" straipsnyje esanti informacija apie tariamus Rusijos specialiųjų pajėgų veiksmus Svalbarde yra melaginga. <...> Mes manome, kad publikacija yra sistemingo darbo, kurį Norvegijoje vykdo tam tikri būriai, siekdami sudaryti priešo įvaizdį Rusijos akivaizdoje, dalis", — pabrėžė Rusijos diplomatinė atstovybė.

  Diplomatai taip pat pareiškė, kad jie neatmetė, jog šis informacijos įterpimas buvo "gremėzdiškas bandymas" pateisinti Norvegijai skirtas papildomas lėšas gynybai, ypač kovojant su "Rusijos grėsme".

  Anot Rusijos diplomatų, tokie metodai "neatitinka žurnalistų etikos".

  Anksčiau "Aldrimer.no", cituodamas žvalgybos šaltinius Norvegijoje ir šalies NATO sąjungininkėse, rašė, kad "garsioji NATO" kariuomenė pasirodė Špicbergeno salyno teritorijoje, taip pat žemyninėje Norvegijoje.

  Straipsnyje akcentuojama, kad Rusijos karininkai stebėjo teritoriją ir tyrinėjo svarbią infrastruktūrą.

  Špicbergenas arba Svalbardas yra didelis salynas Arkties vandenyne, kuriame gyvena 2 258 žmonės (2019 metų duomenimis). Dauguma gyventojų yra norvegai, apie 18 proc. — rusai ir ukrainiečiai, mažiau nei procentas — lenkai. Didžiausia gyvenvietė yra Longjyrbienas. Jos teritorijoje dirba ir gyvena daugiau nei 2000 žmonių, likusi dalis gyventojų gyvena mažuose miesteliuose.

  Dar šia tema

  Lietuva gavo SGD krovinį iš Norvegijos
  Politologas: Baltijos šalys ir Lenkija kenkia sau, trukdydamos Rusijos dujų projektams
  Buvusi Austrijos URM vadovė tikisi, kad "Nord Stream-2" problemos išsispręs
  Tegai:
  fake news, Specialiosios pajėgos, Norvegija, Rusija

  Svarbiausios temos