03:29 2020 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.0835
 • RUB68.7554
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Elektroninės vizos į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį (16)
  37

  Nauja elektroninių vizų tvarka suteikia užsieniečiams galimybę nemokamai gauti vizą, su kuria galima praleisti Sankt Peterburge ir Leningrado srityje iki aštuonių parų

  VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Nuo šiandien užsieniečiai gali atvykti į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį su elektronine viza. Vietos valdžios prognozėmis, turistų srautas iš užsienio išaugs nuo 3,9 iki 6 milijonų žmonių per metus.

  Bet ar regionai susidoros su turistų antplūdžiu? RIA Novosti autorė Svetlana Bajeva straipsnyje aprašė, kaip elektroninis vizų režimas paveiks Rusijos Šiaurės sostinę ir kiek laiko teks stovėti eilėje į "Ermitažą".

  Pusantro turisto vienam gyventojui

  Dvi valandos eilėje į muziejų, pilnut pilni restoranai, minios kinų turistų Jekaterinos rūmuose, kur kartais net Rusijos piliečiai negali rasti vietos, tačiau dar per anksti kalbėti apie "overturizmą" Sankt Peterburge.

  Vienam miesto gyventojui atitenka tik pusantro turisto (pavyzdžiui, Paryžiuje — daugiau nei dvidešimt, Romoje — daugiau nei penki). Tiesa, netrukus jų gali pagausėti.

  Spalio 1-ąją Sankt Peterburge ir Leningrado srityje įsigaliojo elektroninis vizų režimas. 53 šalių, įskaitant ES šalis, piliečiai gali visiškai nemokamai kreiptis dėl leidimo įvažiuoti ir atvykti į regioną ir viešėti jame iki aštuonių parų. Valdžia tikisi, kad supaprastinus vizų režimą, turistų srautas iš užsienio padidės iki 6 milijonų žmonių per metus.

  "Elektroninė viza — tai puiku. Paskutinį kartą buvau Rusijoje maždaug prieš dešimt metų. Norėdami gauti kelionės vizą, nuvykome du šimtus kilometrų iki konsulato Hamburge, — pasakojo Natalija Lang, kuri į Vokietiją persikėlė daugiau nei prieš dvidešimt metų. — Aš nebenoriu dar kartą išgyventi to, dažniausiai pas save sukviečiame giminaičius, gyvenančius Rusijoje, o patys keliaujame ilsėtis į šalis, kuriose vizos nereikia".

  "Tegul važiuoja, šaunuoliai"

  Tačiau sezono metu yra turistų antplūdžio pavojus. Rusijos kultūros viceministrė Ala Manilova netgi liepė sureguliuoti turistų srautus Carskoje Selo muziejuje-rezervate, visų pirma, Jekaterinos rūmuose, kur yra nuosavas Gintaro kambarys. Tai ypač domina kinus (jiems gintaras yra šventas akmuo).

  "Jie šaunuoliai, kad atvyksta, tai stiprina mūsų šalių ryšius. Su svečiais būsime labai mandagūs, teisingai pakoreguosime situaciją. Niekam neprieštaraujame, bet sakome (kelionių organizatoriams, kurie rengia ekskursijas — Sputnik): Jūsų diena Carskoje Selo yra pirmadienis arba pirmadienis ir ketvirtadienis", — sakė Manilova.

  Turizmo asociacijos "Pasaulis be sienų" vykdomasis direktorius Aleksandras Agamovas mano, kad, pavyzdžiui, apsilankymą Jekaterinos rūmuose Carskoje Selo galima atidėti rytinėms valandoms. Muziejus pradeda darbą septintą ryto, kai svečiai iš Kinijos yra pasirengę ekskursijoms.

  Dviejų valandų eilės į Ermitažą

  Problema liečia ne tik Carskoje Selo: kelionių organizatoriai sako, kad sezono metu nėra taip lengva apgyvendinti turistus, o vakarais dažnai sunku rasti laisvą vietą populiariuose restoranuose.

  "Dar prieš supaprastinant vizų režimą Sankt Peterburge buvo daug turistų, ypač istorinėse vietose", — sakė turizmo asociacijos Vizų skyriaus direktorė Julija Otvagina. — Pavyzdžiui, per rudens atostogas norint patekti į Ermitažą ar "Kunstkamerą", teko stovėti eilėse iki dviejų valandų".

  Antonas Kizejus, kelionių agentūros, atsakingos už užsieniečių priėmimą, plėtros direktorius, pritaria Julijai: "Sankt Peterburgas perpildytas. Mieste nėra reikiamo viešbučių, pritaikytų didelėms grupėms, kurioms netinka mini viešbučiai ar bendrabučiai, skaičiaus".

  Nuo varangiečių iki graikų

  Klasikinė užsienio turistų viešnagės Sankt Peterburge programa paprastai apima apsilankymą Ermitaže, Šv. Izaoko katedroje, Prisikėlimo bažnyčioje, Puškino ir Peterhofo miestuose, papasakojo turizmo asociacijos vykdomojo direktoriaus pavaduotoja Jelena Sorokina.

  Mažiau populiarūs, pavyzdžiui, Rusijos muziejus, Jusupovo rūmai ir Pavlovskas.

  Alternatyva populiarioms vietoms galėtų tapti nauji objektai.

  "Mes turime 12 krypčių: šventos vietos, maršrutas "Nuo varangiečių iki graikų". Mano mėgstamiausias yra "Tvirtovės skydas", kuriame sujungtos pilys, įtvirtinimai ir senovinės architektūros pavyzdžiai, — sako Adomas Gudkovas, pagrindinis Leningrado srities turizmo informacijos centro specialistas. — Įdomus projektas yra "Leningrado srities švyturiai": uostamiesčiai visada išsiskyrė romantiška atmosfera".

  Užsieniečiams teks pakratyti pinigines

  Didelėms grupėms Rusijos Šiaurinėje sostinėje statomi nauji viešbučiai. Dabar mieste yra daugiau nei 1,5 tūkst. viešbučių, kurių bendra talpa yra 90 tūkst. kambarių. Miesto valdžia priėmė dekretą dėl lengvatų viešbučių statytojams.

  Miesto valdytojas Aleksandras Beglovas taip pat priminė, kad Sankt Peterburge jie planuoja įvesti 100 rublių per dieną užsienio svečių rinkliavą, tai turėtų ateityje prisidėti prie turizmo industrijos plėtros.

  Apsilankyti Sankt Peterburge su elektronine viza gali 53 šalių, tarp jų ir Lietuvos, Latvijos ir Estijos, piliečiai.
  Vienkartinė elektroninė viza galioja 30 dienų ir leidžia būti Rusijos teritorijoje ne ilgiau kaip aštuonias paras nuo atvykimo. Bet turistai turi teisę viešėti tik Sankt Peterburgo ir Leningrado srities ribose.

  Norint gauti elektroninę vizą, reikia užpildyti prašymą specializuotoje Rusijos užsienio reikalų ministerijos svetainėje.

  Elektroninės vizos į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį
  © Sputnik /
  Elektroninės vizos į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį
  Temos:
  Elektroninės vizos į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį (16)

  Dar šia tema

  Nuo liepos 1 dienos apie 40 tūkst. užsieniečių gavo e-vizą į Kaliningradą
  Rusija galvoja, kaip padidinti turistų srautą
  Lukašenka nusprendė supaprastinti vizų režimą su ES
  Estija atšaukė nemokamas vizas ukrainiečiams
  Tegai:
  elektroninė viza, Sankt Peterburgas

  Svarbiausios temos