09:04 2019 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1006
 • RUB70.8149
  Nord Stream-2 dujotiekio tiesimas Suomijoje, archyvinė nuotrauka

  Rusija susimąstė apie alternatyvų "Nord Stream-2" maršrutą

  © Photo: Nord Stream 2
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (199)
  51 0 0

  Taip pat, pasak Rusijos energetikos ministro Aleksandro Novako, Rusija tikisi, kad jokių pakeitimų neprireiks

  VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Rusija tikisi, kad "Nord Stream-2" projektas bus įgyvendintas planuojamu maršrutu, tačiau yra ir alternatyvių variantų. Tai pareiškė Rusijos Federacijos energetikos ministras Aleksandras Novakas, praneša RIA Novosti.

  "Mes vis dar tikimės, kad šis projektas bus įgyvendintas tuo maršrutu, kuriuo buvo pateikta paraiška leidimui gauti. Ir nematome čia jokio pagrindo neišduoti tokio leidimo", — pabrėžė Novakas.

  Kaip pažymėjo "Gazprom" direktorių tarybos pirmininkas Viktoras Zubkovas, jei Danija taip ir neišduos leidimo, dujotiekio maršrutas drieksis neutraliais vandenimis.

  Zubkovas pabrėžė, kad padėtis Danijoje dėl "Nord Stream-2" — geopolitinė. Jo manymu, taip yra dėl JAV noro "dalį rusiškų dujų pakeisti savo suskystintomis dujomis".

  "Danija turi suprasti, kad nėra jokių objektyvių priežasčių nesutikti dėl tiesimo ["Nord Stream-2" — Sputnik], juo labiau, kad jie visai neseniai toje pačioje vietoje suderino dėl dujotiekio, einančio iš Norvegijos į Lenkiją... Jei nesutiks, apeisime šias Danijos ekonomines zonas, nors maršrutas bus ilgesnis ir brangesnis", — sakė jis.

  Zubkovas taip pat pažymėjo, kad "Nord Stream-2" užbaigti prireiks keturių — penkių savaičių, jei Kopenhaga išduos leidimą.

  Jis pabrėžė, kad dujotiekis bet kokiu atveju bus baigtas, nepaisant Kopenhagos sprendimo.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jį planuojama baigti 2019 metais.

  Dujotiekio trasa buvo nutiesta per teritorinius vandenis arba Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos išskirtines ekonomines zonas. "Nord Stream 2 AG" statybų leidimą liko gauti tik iš Danijos.

  Projektui aktyviai priešinasi Ukraina, bijanti prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, ir nemažai Europos šalių, įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą, taip pat JAV, kurios nori tiekti savo suskystintas gamtines dujas ES.

  Be to, naujoji Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen pareiškė, jog "Nord Stream-2" kelia grėsmę, kad ES taps per daug priklausoma nuo Rusijos energijos išteklių. Rusija ne kartą pareiškė, kad projektas absoliučiai komercinis ir konkurencingas.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (199)

  Dar šia tema

  Buvusi Austrijos URM vadovė tikisi, kad "Nord Stream-2" problemos išsispręs
  Vokietijos URM: "Nord Stream-2" bus įgyvendintas
  Danijai daromas spaudimas dėl "Nord Stream", pareiškė Putinas
  Tegai:
  Danija, Nord Stream-2 statyba

  Svarbiausios temos