17:11 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Pasaulį sujudinęs "Černobylis": serialas ir realybė (46)
  44

  Draugams serialas apie avariją Černobylio AE paliko tokį didelį įspūdį, kad jie, grįžę iš mokyklos, persirengė, susidėjo būtiniausius daiktus į kuprines ir nuvyko į kitą šalį

  VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Du devynerių metų bendraklasiai iš Saransko miesto slapta nuo tėvų nuvyko į Černobylį, pamatę apie jį sukurtą serialą. Juos rado policija, RIA Novosti pranešė vidaus reikalų valdybos spaudos tarnyba.

  Pranešimas apie tai, kad dingo du berniukai, Saransko policijoje buvo gautas trečiadienio vakarą. Kaip vėliau buvo nustatyta, trečiosios klasės mokiniai grįžo namo po mokyklos, persirengė ir išvyko nežinoma kryptimi. Vienas iš jų paliko raštelį, kuriame informavo tėvus, kad išvažiavo.

  "Vaikų ieškojo visas Saransko vidaus reikalų valdybos personalas. Berniukai iš gerų šeimų, anksčiau nebuvo išbėgę iš namų. Laimei, tėvai labai aiškiai apibūdino, kaip vaikai buvo apsirengę. Dėl to jau po pusantros valandos jie buvo rasti miesto centre", — pranešė vidaus reikalų valdybos spaudos tarnyba.

  Berniukai turėjo kuprines su būtiniausiais daiktais — drabužiais ir degtukais.

  "Mokiniai papasakojo, kad norėjo nuvykti į Černobylį, nes jiems padarė didelį įspūdį pamatytas serialas. Kaip būtent jie pateks į Ukrainos miestą, berniukai nesugalvojo, nes jie tik rengė naivius planus. Keliauninkai buvo grąžinti tėvams po pamokomojo pokalbio su darbo su nepilnamečiais skyriaus personalu", — pranešė policijos pareigūnai.

  Serialas "Černobylis" gavo "Emmy" apdovanojimą kategorijoje "Geriausias mini serialas" 71-oje JAV televizijos akademijos apdovanojimų įteikimo ceremonijoje. Jis taip pat atnešė kūrėjams apdovanojimą už scenarijų ir režisūrą.

  Penkių serijų projektą apie avariją Černobylio atominėje elektrinėje 1986 metais ir apie jos likvidatorių likimą transliavo JAV televizijos kanalas "HBO".

  Avarija Černobylio atominėje elektrinėje laikoma didžiausia tokio pobūdžio katastrofa per visą branduolinės energijos istoriją. Tai įvyko tuometinės Ukrainos TSR teritorijoje, netoli Pripetės miesto. Avarijos likvidacijoje dalyvavo daugiau nei 600 tūkst. žmonių.

  1986 metų balandžio 26 dieną sprogo ketvirtasis jėgainės energetinio bloko branduolinis reaktorius.

  Bendras radiacinės taršos plotas Baltarusijoje sudarė apie 46,5 tūkstančio kvadratinių kilometrų (23 proc. viso ploto), Ukrainoje — 50 tūkstančių kvadratinių kilometrų.

  Taip pat nukentėjo 19 Rusijos regionų, kurių plotas yra beveik 60 tūkstančių kvadratinių kilometrų ir kuriuose gyvena 2,6 milijono žmonių.

  Beveik 8,4 milijono Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos gyventojų buvo paveikti radiacijos, evakuoti šimtai tūkstančių žmonių.

  Temos:
  Pasaulį sujudinęs "Černobylis": serialas ir realybė (46)

  Dar šia tema

  Kaip gyvena vienas iš "Černobylio" personažų prototipų
  Černobylyje aptiktas pavojingas radioaktyvus objektas
  Rusijoje perspėta apie "ekologinę Černobylio" grėsmę
  Černobylio AE išskirtinėje zonoje pagauti "stalkeriai" iš Lietuvos
  Tegai:
  Černobylio atominės elektrinės avarija, Černobylis, vaikai, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos