10:00 2020 Liepos 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1200
 • RUB79.6793
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Elektroninės vizos į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį (16)
  69

  Anot diplomato Olego Konovalovo, konsulinio mokesčio įvedimas leis užkirsti kelią daugybės netikrų prašymų pateikimui

  VILNIUS, spalio 4 — Sputnik. Elektroninės vizos į Rusiją gali tapti mokamomis 2021 metais, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos URM atstovybės Sankt Peterburgo konsulinio skyriaus vadovą Olegą Konovalovą.

  Anot jo, konsulinio mokesčio už elektroninės vizos įforminimą įvedimas leis atrinkti tuos piliečius, kurie pateikia netikras paraiškas vizoms.

  "Pati nemokamų elektroninių vizų sistema turi tam tikrų neigiamų elementų, visų pirma, daugybę netikrų paraiškų vizoms. Žmogus, nieko nemokantis už vizą, gali įforminti ją bet kurio asmens vardu, įkelti bet kurią nuotrauką, net beždžionės", — teigė Konovalovas.

  Jo manymu, pasibaigus bandomajam nemokamų elektroninių vizų įvedimo projektui Sankt Peterburge, Kaliningrade, Tolimuosiuose Rytuose, greičiausiai, už vizų įforminimą bus įvestas mokestis.

  Diplomatas padarė prielaidą, kad konsulinio mokesčio dydis bus panašus į tą, kuris imamas pagal Rusijos susitarimą su Europos Sąjunga — 35 eurai.

  Nuo antradienio elektroninių vizų režimas galioja 53 valstybių (įskaitant ES šalis) piliečiams, norintiems aplankyti Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį.

  Konsulinis mokestis už elektroninę vizą neimamas. Vizą galima gauti ne vėliau kaip likus keturioms kalendorinėms dienoms iki numatomos atvykimo į Rusiją datos. Vizos galiojimo laikas siekia iki 30 kalendorinių dienų su leidimu tik šių teritorijų ribose būti ne ilgiau kaip aštuonias dienas.

  Nuo liepos 1 dienos panašus režimas buvo įvestas Kaliningrado sričiai. Naujausiais duomenimis, daugiau nei 40 tūkstančių užsieniečių gavo elektronines vizas aplankyti regioną. Daugiausia paraiškų pateikė Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos ir Estijos piliečiai.

  Elektroninės vizos į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį
  © Sputnik /
  Elektroninės vizos į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį
  Temos:
  Elektroninės vizos į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį (16)

  Dar šia tema

  Užsieniečiai negalės traukiniu atvykti į Sankt Peterburgą su elektronine viza
  Vizos pagal naujas taisykles: ką Peterburgas darys su užsieniečių antplūdžiu?
  Lietuva yra tarp šalių, kurių gyventojai daugiausia važinėja į Kaliningradą su e-viza
  Elektroninėmis vizomis Rusija grąžina Baltijos šalis į savo orbitą
  Rusijos ambasadorius Estijoje atskleidė, kas negalės gauti elektroninės vizos
  Tegai:
  Kaliningrado sritis, Sankt Peterburgas, elektroninė viza, Rusija

  Svarbiausios temos