15:47 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  60

  Jei taip atsitiktų, regiono gyventojams nebebus kaupiamos pensijos ir pašalpos, jie žymiai apribos (ir tikriausiai visiškai sustabdys) elektros, vandens ir šilumos tiekimą, taip pat įves griežtą kontrolę pasienyje, teigiama laikraštyje

  VILNIUS, spalio 4 — Sputnik. Ukrainos valdžia rengia planą, apimantį nepripažintų Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikų blokadą tuo atveju, jei nutrūktų derybos dėl taikaus regiono konflikto sprendimo. Apie tai rašo laikraštis "Kommersant", cituodamas šaltinius.

  Tokiu atveju regiono gyventojams nebebus kaupiamos pensijos ir pašalpos, jie žymiai apribos (ir tikriausiai visiškai sustabdys) elektros, vandens ir šilumos tiekimą, taip pat įves griežtą kontrolę pasienyje. Neatmetamas fizinis Donbaso izoliavimas per skiriamąją sieną, kaip kad yra Izraelio ir Gazos ruože, rašoma laikraštyje.

  Akcija Donbaso pasirinkimas Donecke
  © Sputnik / Валерий Мельников

  Spalio pradžioje Ukraina, DLR ir LLR pasirašė "Šteinmejerio formulę". Šalių susitarimas buvo viena iš kelių "Normandijos ketverto" derybų sąlygų. Šis dokumentas apibūdina ypatingo statuso Donbasui, galimos amnestijos bei rinkimų nepripažintose respublikose nuostatus.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas balandžio 24 dieną pasirašė dekretą dėl supaprastinto Rusijos pasų gavimo nepripažintų LLR ir DLR gyventojams. Jis sakė, kad Rusija neturi noro sukelti rūpesčių Kijevui, bet situacija, susijusi su piliečių teisėmis Donbase, peržengia visas ribas.

  2014 metų balandį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikas, kurios paskelbė nepriklausomybę po valstybės perversmo Ukrainoje 2014 metų vasarį. JTO duomenimis, konflikto aukomis jau tapo daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija nėra Ukrainos vidaus konflikto dalis ir nėra prisidėjusi prie įvykių Donbase.

  Dar šia tema

  Zelenskis iš JT tribūnos apkaltino Rusiją vykdant karą prieš Ukrainą
  Zelenskis papasakojo, apie ką kalbėjosi su Rusijos užsienio reikalų ministru
  Baltarusijos prezidentas pareiškė esąs pasirengęs įvesti taikdarius į Donbasą
  Tegai:
  Donbasas, Rusija

  Svarbiausios temos