15:59 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (309)
  47

  Pasak Rusijos energetikos ministro Aleksandro Novako, pateiktos paraiškos svarstymo terminai "faktiškai praėjo", ir Danija neturi preteksto jos atmesti

  VILNIUS, spalio 5 — Sputnik. Jei Danija neleis tiesti "Nord Stream-2" dujotiekio savo išskirtinėje ekonominėje zonoje, projekto kaina gali padidėti, cituoja Rusijos energetikos ministro Aleksandro Novako žodžius RIA Novosti.

  "Yra ir kitų dujotiekio nutiesimo variantų, jie tik šiek tiek padidins projekto kainą, ir įgyvendinimas užsitęs keliais mėnesiais", — sakė jis interviu "Biznes FM" metu.

  Novakas pabrėžė, kad pateiktos paraiškos svarstymo terminai "faktiškai praėjo", ir Danija neturi preteksto jos atmesti.

  Be to, ministras teigė, kad vis dar yra galimybė gauti Danijos sutikimą. Jo manymu, per anksti svarstyti kitą vamzdyno tiesimo maršrutą.

  Novakas pranešė, kad dujotiekio tiesimas vyksta pagal planą, šiuo metu jau nutiesta 83 procentai dujotiekio.

  Danijos energetikos agentūros (DEA) spaudos tarnybos vadovas Turis Falbe-Hansenas pareiškė RIA Novosti, kad tikslaus termino, per kurį Danija gali priimti sprendimą dėl "Nord Stream-2" projekto, šiuo metu neįmanoma įvardyti.

  "Negali uždrausti"

  Pasak "Gazprom" užsienio ekonomikos skyriaus vadovo pavaduotojo Dmitrijaus Chandogo, Danija neturi teisės nekoordinuoti "Nord Stream-2" maršrutų savo ekonominėje zonoje ir gali pasirinkti tik saugiausią iš jų.

  "Pagal JT Jūrų teisės konvenciją jie negali uždrausti vykdyti ekonominės veiklos", — sakė jis Sankt Peterburgo tarptautiniame ekonomikos forume (SPIEF).

  "Gazprom" atstovas taip pat pabrėžė, kad operatorius galės pradėti dujotiekio tiesimą tik praėjus mėnesiui po atitinkamo patvirtinimo gavimo, nes šiame procese yra keturių savaičių apeliacijos laikotarpis. Jis pažymėjo, kad statybos bus pradėtos iškart, kai tik įsigalios leidimas.

  Danijos pozicija

  Projektas "Nord Stream-2" numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus ir kurios apims teritoriją nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos, statybas.

  Dujotiekis kirs šių Baltijos jūros regiono valstybių — Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos — teritorinius vandenis ir išskirtines ekonomines zonas.  

  "Nord Stream 2 AG", "Nord Stream-2" operatoriui, leidimus statyti dujotiekį išdavė visos valstybes, išskyrus Daniją.

  Nuo 2017 metų Kopenhagai buvo pateiktos svarstyti trys dujotiekio tiesimo paraiškos. Liepos mėnesį projekto operatorius atšaukė paraišką dėl pagrindinio maršruto, kuriame turėjo dalyvauti Danijos užsienio reikalų ministerija, kad paspartintų likusių dviejų maršrutų koordinavimą. "Nord Stream-2" ir "Gazprom", kuris yra šio projekto investuotojas, mano, kad Danija sąmoningai delsia išduoti leidimą. Rusija anksčiau pabrėžė, kad statybų užvilkinimas sukels nuostolių, kurių kompensacija kris ant Kopenhagos pečių.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (309)

  Dar šia tema

  Danijai daromas spaudimas dėl "Nord Stream", pareiškė Putinas
  Rusija susimąstė apie alternatyvų "Nord Stream-2" maršrutą
  Lenkija paskelbė, kaip atsikratyti priklausomybės nuo Rusijos dujų
  Tegai:
  Rusija, Danija, Nord Stream-2 statyba

  Svarbiausios temos