10:08 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  131

  Maskva taip pat planuoja pastatyti tris naujus radarus, kurie bus Vorkutoje, Murmansko srityje ir Sevastopolyje

  VILNIUS, spalio 5 — Sputnik. Rusijos raketų atakų įspėjimo sistema veikia taip, kad aukščiausia Rusijos vadovybė turėtų pakankamai laiko, kad galėtų apsispręsti dėl atsakomojo branduolinio smūgio, jei sistema aptinka tarpžemyninę balistinę raketą, skrendančią Rusijos teritorijos link.

  Apie tai radijo stoties "Echo Moskvy" eteryje pasakojo 15-ojo Oro-kosmoso pajėgų (ypatingos paskirties) štabo viršininkas generolas Anatolijus Nestečiukas.

  Anot aukšto rango pareigūno, raketų paleidimo laikas skiriasi priklausomai nuo kelių sąlygų ir "norint greitai priimti teisingą sprendimą reikia stiprios valios", tačiau Rusija tam turės laiko.

  "Ne minutę, ne kelias dešimtis minučių — taip sakant, daugiau nei keletą dešimčių minučių", — RIA Novosti cituoja Nestečiuką.

  Kaip sakė 15-ojo oro pajėgų kariuomenės štabo vadas, artimiausiu metu Rusija planuoja pastatyti tris naujas radarų stotis.

  Anot jo, 2021 metais Vorkutoje bus įrengta nauja radaro stotis, turinti "labai neįprastų kovinių galimybių", viršijančių jau sukurtų stočių potencialą. Nauji radarai taip pat bus įrengti Murmansko srities Olenegorsko mieste (2022 metais) ir Sevastopolyje (2024 metais).

  Be to, Rusija aktyviai stengiasi apsaugoti savo palydovus nuo radioelektroninių trukdžių, nes išpuolis prieš juos "greičiausiai planuojamas tarp galimų priešininkų".

  Kaip pranešta anksčiau, Rusijos priešraketinės gynybos įspėjimo sistema gali aptikti vienos ar kelių balistinių raketų paleidimą iš bet kurio pasaulio krašto. Sistema yra daugiakanalė ir susidaro iš dviejų ešelonų — kosminio ir operatyvinio (antžeminio).

  Kosminis ešelonas nustato pačią raketos paleidimo pradžią, antžeminis nustato užtaisą ir seka jo skrydžio trajektoriją. Remiantis skaičiavimais, nustatomi paleidimo ir kritimo taškai.

  Rusijos Triumf
  © Sputnik
  Rusijos "Triumf"

  Dar šia tema

  Akademikas pasakė, kas gali tapti branduolinio karo priežastimi
  JAV mokslininkai sukūrė branduolinio karo tarp Rusijos ir JAV modelį
  Tegai:
  branduolinis karas, Rusija

  Svarbiausios temos