07:40 2020 Balandžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.0936
 • RUB86.4750
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Anksčiau paaiškėjo, kad Lenkija sudarė sutartį su rangovu dėl laivybos kanalo tiesimo per neriją, jo simbolinė statyba prasidėjo prieš metus

  VILNIUS, spalio 6 — Sputnik. Kaliningrado srities valdžia planuoja suteikti Aistmarių nerijai nacionalinio parko, kuriame yra labiausiai į Vakarus nutolęs Rusijos taškas, statusą iki 2024 metų, praneša regiono vyriausybės spaudos tarnyba, remdamasi gubernatoriaus Antono Alichanovo pareiškimu.

  Dabar valdininkai rengia paraišką Rusijos gamtinių išteklių ministerijai.

  Panašus ketinimas buvo išreikštas Alichanovo ir Valstybės Dūmos Ekologijos ir aplinkos apsaugos komiteto pirmininko Vladimiro Burmatovo susitikimo metu. Regiono vadovas paprašė pavaduotojo palaikyti iniciatyvą.

  Šiuos ir kitus Kaliningrado srities pasiūlymus spręs Valstybės Dūma kartu su federalinėmis žinybomis.

  Anksčiau pranešta, kad Lenkijos valdžia neatsisako planų nutiesti laivybos kanalą per neriją. Penktadienį Lenkija paskelbė, kad pasirašė sutartį su rangovu dėl darbų vykdymo. Juo tapo Lenkijos ir Belgijos konsorciumas "NDI i Besix".

  Kanalo statyba prasidėjo praėjusių metų spalį. Kaip tuomet pažymėjo Alichanovas, Rusijos aplinkosaugininkai ne kartą siuntė Lenkijai rašytinius prašymus paaiškinti statybos planus, tačiau Lenkija ilgą laiką tylėjo.

  Pagal Helsinkio konvencija dėl Baltijos jūros baseino jūrinės aplinkos apsaugos, Lenkija privalo informuoti Rusiją apie galimą neigiamą planuojamo kanalo poveikį, taip pat užtikrinti, kad ji dalyvaus mažinant neigiamą poveikį aplinkai.

  Aistmarių nerija yra siaura žemės juosta, skirianti Kaliningrado sritį nuo pagrindinės Gdansko įlankos dalies. Jos ilgis yra 65 kilometrai — iš jų 35 šiaurės rytuose yra Rusijos teritorija, o likusi dalis priklauso Lenkijai. Nerijos plotą užima paplūdimiai ir kopos.

  Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį
  © Sputnik /
  Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį
  Tegai:
  Kaliningrado sritis, Rusija, kanalas, laivyba, Lenkija

  Svarbiausios temos