22:50 2020 Balandžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.0906
 • RUB85.8405
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  76

  Kaip praneša leidinys, Rusijos bombonešiai buvo kuriami ilgą laiką, jie išlieka veiksmingi dėl avionikos modernizavimo ir naujų ginklų kompleksų naudojimo

  VILNIUS, spalio 6 — Sputnik. Amerikiečių leidinys "The National Interest" įvardijo pavojingiausius Rusijos bombonešius. Į šį sąrašą įtraukti tokie karo lėktuvai kaip Tu-95, Tu-22M, Tu-160 ir perspektyvusis "PAK DA".

  Praėjusio amžiaus 50-ajame dešimtmetyje "Tupolev" konstravimo biuro sukurtas Tu-95 tarybinis turbosraigtinis strateginis bombonešis turi didelę naudingąją apkrovą ir pakankamą veiksmo spindulį, o lėktuvo modernizacija žymiai padidino jo tarnavimo laiką ir išlaikė efektyvumą, rašo straipsnio autorius.

  Dėl savo konstrukcinių savybių bombonešis Tu-22M pasižymi subalansuotomis greičio charakteristikomis ir valdymu su didele bombos apkrova. Nuolatinis lėktuvo modernizavimas kartu su naujų ginklų įvedimu leido išlaikyti jo aktualumą, rašoma leidinyje.

  Viršgarsinis Tu-160 yra tikras "plėšrūnas", sumušęs kelis rekordus, primena "The National Interest". Autorius mano, kad vykstantis strateginio bombonešio modernizavimas kartu su šių metų gamybos atnaujinimu leis jam išlikti tarnyboje ilgus metus.

  Jo manymu, vis dar kuriamas perspektyvus tolimojo susisiekimo aviacijos kompleksas ("PAK DA") neabejotinai taps mirtiniausiu Rusijos bombonešiu. Šis kompleksas iš tikrųjų taps naujos kartos nematomu lėktuvu, rašo leidinys. Bombonešis, kurio pirmasis skrydis planuojamas 2021–2023 metais, bus pirmasis tikrai rusiškasis lėktuvas, niekaip nesusijęs su sovietų išradimais, pažymi straipsnio autorius.

  Nepaisant to, kad Rusijos bombonešiai buvo kuriami ilgą laiką, jie išlieka veiksmingi dėl avionikos modernizavimo ir naujų ginklų kompleksų naudojimo, daro išvadą "The National Interest".

  Dar šia tema

  JAV dislokavo Britanijoje du strateginius bombonešius "B-2 Spirit"
  Nesugaunamieji dronai ir pašėlę užtaisai: kuo mus džiugina Baltijos šalių kariai
  Nuo Baltijos iki Vašingtono: ką sugeba Tu-160 strateginiai bombonešiai
  Tegai:
  Tu-160, Strateginis bombonešis Tu-95, Rusija

  Svarbiausios temos