21:24 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  71

  Specialistai vyks į Maskvos Baltarusijos geležinkelio stotį, kur pasitiks pavojingą traukinį ir ištirs, kodėl fiksuojamas toks aukštas radiacijos lygis

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Mobilioji radiacijos-chemijos laboratorija ir bendrovės "Radon" specialistai bus siunčiami į Baltarusijos geležinkelio stotį Maskvoje pasitikti keleivinio traukinio iš Vokietijos, kurio viename iš vagonų buvo užfiksuotas per didelis radiacinis fonas, antradienį RIA Novosti sakė Maskvos avarinių tarnybų atstovas.

  Anksčiau nemažai žiniasklaidos priemonių pranešė, kad viename iš traukinių, važiuojančių iš Berlyno, pasieniečiai užfiksavo didelį radiacinio fono perviršį.

  "Mobilioji radiacijos-chemijos laboratorija ir "Radon" darbuotojai bus išsiųsti į Baltarusijos stotį ištirti radiacinio fono lygio", — teigė agentūros šaltinis.

  Bendrovė "Radon" specializuojasi vidutinio ir mažo aktyvumo radioaktyviųjų atliekų, susidarančių šalies ūkyje, tvarkyme, vykdo visą spektrą darbų:  surinka, gabena, perdirba ir saugo atliekas, taip pat vykdo avarinius darbus, kad pašalintų aptiktus radioaktyvius teršalus, bei daiktų ir aplinkos radioekologinį monitoringą.

  Tegai:
  Vokietija, Maskva, radiacija

  Svarbiausios temos