17:36 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  57

  Rusijos senatoriaus Aleksejaus Puškovo manymu, dabar iš Ukrainos galima atimti "neliečiamos šalies" statusą

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas mano, kad Nyderlandų parlamentų sprendimas reikalauti, kad vyriausybė ištirtų Ukrainos vaidmenį MH17 katastrofoje turės rimtų padarinių Kijevui.

  "Nyderlandų valdžia nenorėjo tirti Ukrainos vaidmens Boeing MH17 byloje, tačiau parlamentas to reikalauja", — savo Twitter paskyroje rašė senatorius.

  Dabar, Puškovo manymu, "iš Ukrainos gali nuimti "neliečiamos šalies" statusą".

  Tragedija virš Donbaso

  Malaizijos oro linijų lėktuvas "Boeing 777", kuris skrido įprastu reisu iš Amsterdamo į Kvalą Lumpūrą, sudužo 2014 metų liepos 17 dieną Rytų Ukrainoje. Žuvo visi 298 jame buvę žmonės, dauguma jų buvo Nyderlandų piliečiai.

  Iškart po katastrofos Kijevas apkaltino sukilėlius prisidėjimu prie tragedijos, tačiau jie paneigė šią informaciją, pareiškę, kad neturi priemonių, kuriomis būtų įmanoma numušti orlaivį tokiame aukštyje.

  Tarptautinės tyrimo grupės ekspertai teigė, kad orlaivį numušęs zenitinis raketų kompleksas "Buk" buvo pristatytas iš Rusijos, o po to grąžintas atgal.

  Maskva kategoriškai atmetė šiuos kaltinimus, taip pat pareiškė, kad tardymo išvados yra šališkos, nes jos grindžiamos tik Ukrainos pateiktais duomenimis.

  Koncernas "Almaz-Antej", gaminantis priešlėktuvinės gynybos sistemas, atliko tyrimus, įrodančius, kad "Boeing" buvo numuštas iš teritorijos, kurią kontroliavo Ukrainos kariuomenė. Tačiau tyrėjai ignoravo šią informaciją.

  Vladimiras Putinas pažymėjo, kad Maskva gali pripažinti tyrimo rezultatus, jei ji visapusiškai jame dalyvaus.

  Rusijos gynybos ministerija teigia, kad po 2011 metų visos aptariamo tipo raketos buvo sunaikintos. Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas ne kartą pareiškė, kad Maskva kategoriškai atmeta kaltinimus dėl įvykusios katastrofos.

  Dar šia tema

  Ukraina perdavė Nyderlandams MH17 katastrofos tyrimo medžiagas
  Malaizijos premjeras sukritikavo MH17 avarijos tyrimą
  Vokietijos detektyvas ketina aptarti su Malaizija medžiagos apie MH17 perdavimą
  Tegai:
  lėktuvo katastrofa, Nyderlandai, Aleksejus Puškovas, Ukraina

  Svarbiausios temos