05:41 2020 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  47

  Sulaukę žinios apie padidėjusį radiacijos lygį, specialistai nedelsdami išvyko pasitikti traukinio ir po apžiūros aptiko spinduliuotės šaltinį

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Iš Berlyno į Maskvą atvykusiame traukinyje specialistai aptiko padidėjusios radiacijos šaltinį, RIA Novosti pasakojo Maskvos avarinių tarnybų atstovas.

  Traukinys Maskvos Baltarusijos geležinkelio stotyje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Vakar kai kurios žiniasklaidos priemonės pranešė, kad pasieniečiai viename iš Vokietijos sostinės važiuojančio traukinio vagonų užfiksavo padidėjusį radiacijos lygį.

  Vakare traukinys atvyko į Maskvą, ekspertai iškart pradėjo tikrinti. Visi keleiviai buvo evakuoti, o platformą aptvėrė. Pasak ekspertų, incidento priežastimi galėjo būti keleivis, kuriam radioizotopų pagalba atliktas piktybinio naviko gydymas.

  Radiacijos šaltinis buvo rastas penktame vagone, kuriuo keliavo riboto judumo keleiviai.

  "Buvo užfiksuotas ekvivalentinės gama spinduliuotės dozės viršijimas iki 2,2 mikrosivertų per valandą", — teigė agentūros pašnekovas, pabrėždamas, kad pavojaus aplinkiniams nėra.

  Anot jo, ši dozė yra tris kartus didesnė už maksimalią leistiną normą, saugia laikoma 0,6 mikrosiverto per valandą.

  Iš viso į Maskvos Baltarusijos geležinkelio stotį atvyko 102 keleiviai. Po apžiūros traukinys buvo išsiųstas į "Kievskaja" stoties depą, kad buvo atliktas vagono dezaktyvavimas.

  Apžiūrą atliko Rusijos valstybinės korporacijos "Rosatom" federalinės valstybinės vieningos įmonės "Radon" specialistai, taip pat mobili sostinės gelbėtojų laboratorija.

  Dar šia tema

  TSRS branduolinio skydo paslaptys: kaip atrodo buvusi Baltarusijos raketų bazė
  Mokslininkai išsiaiškino, kaip kosminė radiacija veikia kosmonautų intelektą
  Tegai:
  radiacija, Maskva

  Svarbiausios temos