12:22 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  53

  Vladimiro srities prekybos centre rasta devynių rūšių sūrių, kurių bendras svoris yra 17 kilogramų. Produktai buvo importuoti iš ES šalių

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Strunino mieste pas individualų verslininką rado sūrio iš ES, kurio importas Rusijos teritorijoje yra draudžiamas. Apie tai pranešė "Rosselchoznadzor" skyriaus spaudos tarnyba Vladimiro srityje.

  Skyriaus darbuotojai kartu su Aleksandrovsko miesto prokuratūra surengė reidą prekybos centre "Fermer" ir rado devynių rūšių sūrių, kurių bendras svoris 17 kilogramų.

  Tarp jų buvo lietuviškasis kietasis sūris "Prussia", vokiškas "Bavaria Blu", olandiškas "Vlaskaas", lenkiškas "Kasztan", prancūziškas minkštasis sūris su baltuoju pelėsiu "Brie" ir kai kurie kiti sūriai, gaminami Europos Sąjungoje.

  Kaip praneša "Rosselchoznadzor", produktų pristatymo dokumentai nebuvo pateikti.

  Dėl to prekės, kurias draudžiama importuoti, buvo išimtos iš apyvartos ir sudegintos krematoriume.

  2014 metais Maskva įvedė embargą maisto produktams — draudimą importuoti tam tikrų rūšių žemės ūkio produktus, žaliavas ir maistą iš šalių, kurios prisijungė prie antirusiškų sankcijų. Kalbama apie JAV, ES šalis, Kanadą, Australiją ir Norvegiją. Nuo 2016 metų — ir Ukrainą.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad šalis yra pasirengusi panaikinti embargą, jei Europos partneriai pasielgs taip pat. Maskva ne kartą pabrėžė, kad nemano, jog kalbėti sankcijų kalba yra produktyvu.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba

  Dar šia tema

  Kaliningrado pasieniečiai iš lietuvio konfiskavo beveik 8 kg lašinių
  Rusijos vyriausybė metams pratęsė uždraustų produktų naikinimo taisyklių galiojimą
  Rusija grąžino daugiau nei tris tonas mandarinų Lietuvai
  Tegai:
  embargo, Lietuva, Rusija, sūris, Rosselchoznadzor

  Svarbiausios temos