20:36 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  58

  Rusijos senatoriaus teigimu, leidinio straipsnis labiau primena "prasto Holivudo trilerio scenarijų"

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Rusijos Federacijos Tarybos narys Aleksejus Puškovas Vakarų žiniasklaidos atliktą "sensacingą Rusijos specialiųjų tarnybų "slaptos veiklos" tyrimą" palygino su prasto trilerio scenarijumi.

  Anksčiau Amerikos laikraštis "The New York Times" paskelbė straipsnį apie "slaptą Rusijos GRU padalinį 29155", kuris siekia "destabilizuoti Europą". Straipsnio autoriaus teigimu, šis vienetas neva yra prisidėjęs prie šnipo Sergejaus Skripalio ir jo dukters Julijos apnuodijimo, padėties Moldovoje destabilizavimo ir bandymo įvykdyti valstybės perversmą Juodkalnijoje.

  Anot leidinio, apie padalinio 29155 egzistavimą nežino niekas, net kiti Vyriausiosios žvalgybos valdybos (GRU) darbuotojai.

  Anot Puškovo, leidinyje aprašytas "GRU sabotažo padalinys" yra "toks slaptas, kad apie jo akcijas taip pat niekas nieko nežino".

  "Apskritai, supainiojo prasto Holivudo trilerio scenarijų ir tikrovę", — pažymėjo savo Twitter paskyroje senatorius.

  Kremlius taip pat pakomentavo straipsnį "NYT". Kaip pažymėjo prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, tokia medžiaga priklauso "kriminalinių skaitalų" kategorijai.

  Vakarų žiniasklaida jau ne pirmą kartą skelbia nepatikrintą ir jokių šaltinių nepatvirtintą informaciją apie Rusijos bandymus "destabilizuoti situaciją" kai kuriose šalyse.

  Pavyzdžiui, Didžioji Britanija 2018 metais apkaltino Rusiją prisidėjimu prie buvusio GRU pulkininko Sergejaus Skripalio, nuteisto už išdavystę Rusijos Federacijoje, ir jo dukro Julijos apnuodijimo Solsberyje. Londono pateiktuose "įrodymuose" buvo daug neatitikimų, o kai kuriuos "Maskvos prisidėjimo faktus", kuriuos Britanijos vyriausybė pateikė kaip "nenuginčijamus", vėliau paneigė net Porton Dauno laboratorija.

  Tegai:
  Vyriausioji žvalgybos valdyba (GRU), JAV, Rusija, Aleksejus Puškovas

  Svarbiausios temos