05:32 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  68

  Pievagrybiai buvo vežami vagonais į Baltarusijos teritoriją, o po to kraunami į automobilius, panašius į tuos, kuriuose buvo vežamas vynas iš Lietuvos. Rusijoje grybai buvo parduodami už grynus pinigus

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Baltarusijoje atskleista sankcionuotų pievagrybių tiekimo iš Europos Sąjungos į Rusiją schemą. Apie tai pranešė Baltarusijos valstybės sienos komiteto spaudos tarnyba.

  Turimais duomenimis, Baltarusijos piliečiai organizavo pievagrybių tiekimą iš Lenkijos į Rusiją. Jie taip pat iš Lietuvos į Rusiją pristatė Europos gamintojų vynus, kurie nėra klasifikuojami kaip produktai, kuriems taikomos sankcijos ir kuriems reikalingas trijų dienų tranzito leidimas per Baltarusiją.

  Pastebima, kad pievagrybiai buvo gabenami vagonais į Baltarusiją, o po to kraunami į automobilius, panašius į tuos, kuriais iš Lietuvos į Rusiją gabenamas vynas.

  "Užplombuotos krovininės mašinos su Rusijos registracijos ženklų ir techninių pasų dublikatais bei su krovinių iš Lietuvos dokumentais atvežė pievagrybius į Rusiją", — rašoma pranešime.

  Produktai buvo parduodami už grynuosius pinigus.

  Baltarusijos verslo subjektų apskaitoje nebuvo nurodytos įplaukos, gautos pardavus sankcionuotus pievagrybius Rusijoje, nes pristatymų organizatoriai pildė fiktyvius dokumentus apie Baltarusijos individualaus verslininko parduodamas prekes.

  Dėl to valstybė patyrė daugiau kaip 704 tūkst. eurų siekiančią žalą.

  Pradėta baudžiamoji byla, vykdomas ikiteisminis tyrimas.

  Anksčiau buvo pranešta, kad Vladimiro srities Strunino mieste pas individualų verslininką rasta sūrio iš ES, kurio importas Rusijoje yra draudžiamas. Tarp šių produktų buvo lietuviškas kietasis sūris "Prussia". Dėl to prekės buvo išimtos iš apyvartos ir utilizuotos.

  2014 metais Maskva įvedė maisto embargą — draudimą importuoti tam tikrų rūšių žemės ūkio produktus, žaliavas ir maistą iš šalių, prisijungusių prie antirusiškų sankcijų. Kalbama apie JAV, ES šalis, Kanadą, Australiją ir Norvegiją. Nuo 2016 metų embargas buvo įvestas ir Ukrainai.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad šalis yra pasirengusi panaikinti embargą, jei Europos partneriai pasielgs taip pat. Maskva ne kartą pabrėžė, kad nemano, jog kalbėti sankcijų kalba yra produktyvu.

  Dar šia tema

  Rusijoje konfiskuotos kelios dešimtys lietuviškos mėsos ir pieno produktų
  Maisto gamintojai turės aiškintis dėl Lietuvai tiekiamų produktų sudėties
  Vokietijoje nuo užkrėstos dešros mirė du žmonės
  Tegai:
  grybai, Lietuva, Rusija, Baltarusija

  Svarbiausios temos