12:31 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  113

  Be to, interviu Putinas pabrėžė, kad Rusija visada jautė ir šiuo metu tebejaučia, kad NATO pajėgos artėja prie jos sienų

  VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Rusija parengs smogiamąsias sistemas, kurios įveiks bet kokią priešraketinės gynybos sistemą, sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas interviu "RT Arabic", "Sky News" ir "Al Arabiya".

  "Padarysime tai, dabar jau akivaizdu, nes priešraketinės gynybos sistemos veikia prieš balistines raketas, skraidančias balistine trajektorija, be to, mes ne tik tobulinome jas daugybę kartų, bet ir sukūrėme kitus ginklus, kurių dar niekas pasaulyje neturi", — sakė Putinas.

  Prezidentas taip pat atsakė į klausimą, ar Rusija jaučia grėsmę dėl to, kad NATO juda link jos sienų.

  Savaeigė patranka Malka, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Михаил Воскресенский

  "Mes visada tai jautėme, visada tai sakėme. O mums visą laiką atsakydavo: "Nebijok, tai ne prieš jus, čia nėra nieko blogo, nes NATO keičiasi, tai jau visai ne karinė organizacija, ji nėra agresyvi ir panašiai", — cituoja Putiną RIA Novosti.

  Tačiau Putinas priminė, kad niekas nepakeitė NATO chartijos, numatančios karinę paramą aljanso nariams.

  "Tai yra karinis blokas. Ir, žinoma, kai karinio bloko infrastruktūra artėja prie mūsų sienų, tai mums nekelia jokio džiaugsmo", — padarė išvadą Rusijos vadovas.

  Naujausia Rusijos ginkluotė

  Rusijos prezidentas pirmą kartą papasakojo apie naujausias strateginių ginklų rūšis, sukurtas Rusijoje, praėjusį pavasarį. Pranešime Federaliniam susirinkimui jis pristatė viršgarsinius kompleksus "Kinžal", "Avangard" ir "Burevestnik" kovos lazerį "Peresvet", povandeninį nepilotuojamą laivą "Poseidon" ir tarpžemyninę balistinę raketą "Sarmat".

  Šių metų pranešime Putinas taip pat atkreipė dėmesį į šią temą. Taigi, jis pažymėjo, kad "Peresvet" lazerinės sistemos ir "Kinžal" viršgarsinių raketų sistemos patvirtino savo unikalias savybes, o "Avangard" raketų komplekso bandymus pavadino aukštųjų technologijų proveržiu ir palygino jį su pirmojo Žemės dirbtinio palydovo paleidimu.

  Be to, Putinas kalbėjo apie viršgarsinę jūrinę raketą "Cirkon", kuri geba pasiekti devynių Machų greitį ir pataikyti į taikinius tiek jūroje, tiek žemėje.

  Kartu Rusijos vadovas pabrėžė, kad visi darbai, skirti didinti gynybinius pajėgumus, turi tik vieną tikslą: siekiama užtikrinti Rusijos ir jos piliečių saugumą.

  Dar šia tema

  Rusijos aviacija kuria šeštosios kartos naikintuvus
  Rusija parodė, kaip paleidžia raketą Ch-35 iš laivo "Smerč"
  Rusija pirmą kartą išbandė sparnuotąją raketą "Oniks" — video
  "The National Interest" išrinko penkis geriausius Rusijos tankus
  Tegai:
  Vladimiras Putinas, ginkluotė, Rusija

  Svarbiausios temos