10:40 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  55

  Simferopolyje vyko apskritojo stalo diskusija "Krymo ukrainiečių bendradarbiavimas su tautiečiais užsienyje"

  VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Apskritojo stalo diskusijos "Krymo ukrainiečių bendradarbiavimas su tautiečiais užsienyje" dalyviai ukrainiečiai iš įvairių šalių paragino įteisinti regiono susivienijimą su Rusija ir panaikinti pusiasalį ribojančias žmogaus teisėms prieštaraujančias priemones, praneša RIA Novosti.

  Ukrainos diasporos atstovai sekmadienį su pažintiniu vizitu atvyko į Krymą. Delegacijoje buvo Lenkijos, Kazachstano, Moldovos, Baltarusijos, Vokietijos, Kirgizijos, Gruzijos, Bulgarijos, Estijos bei nepripažintų Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikų gyventojai.

  Simferopolyje jiems dalyvaujant vyko apskritojo stalo diskusija "Krymo ukrainiečių bendradarbiavimas su tautiečiais užsienyje".

  "Mes, kaip Ukrainos žmonių dalis, raginame tarptautinę bendruomenę pripažinti Krymo Respublikos susijungimą su Rusijos Federacija kaip atitinkantį tarptautinę teisę, pasmerkti dabartinę Krymo Respublikos ir Sevastopolio miesto ekonominės, prekybos ir finansinės blokados politiką, taip pat panaikinti gyventojams taikomas politines ir ekonomines sankcijas, pažeidžiančias pagrindines žmogaus teises — tarp jų ir teisę į vystymąsi, teisę į judėjimo laisvę", — sakoma apskritojo stalo rezoliucijos išvadoje.

  Apskritojo stalo dalyviai pažymėjo, kad Kryme jie sistemingai remia ukrainiečių kalbą ir nacionalinę ukrainiečių kultūrą bei reikalauja objektyviai įvertinti padėtį pusiasalyje. Jie taip pat rekomendavo Krymo valdžiai kreiptis į Rusijos vyriausybę su prašymu sukurti tarptautinę visuomeninių organizacijų sąjungą "Rusija-Ukraina".

  Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovo mėnesį surengto referendumo, kuriame 96,77% Krymo rinkėjų ir 95,6% Sevastopolio gyventojų balsavo už prisijungimą prie Rusijos.

  Krymo valdžia surengė referendumą po Ukrainos perversmo 2014 metų vasario mėn. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Anot Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas "visiškai uždarytas".

  Dar šia tema

  Kryme padaugėjo užsienio turistų
  Norvegijos deputatas: Vakarų žiniasklaida rašo apie Krymą "siaubingas istorijas"
  Ukrainos pilietis bandė patekti į Krymą, "ieškodamas geresnių gyvenimo sąlygų"
  Kryme pasiūlyta JAV parengti NATO sulaikymo planą
  Tegai:
  ukrainiečiai, Krymas

  Svarbiausios temos