00:45 2019 Lapkričio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.0997
 • RUB70.4908
  Rusijos TK pirmininkas surengė operatyvinį posėdį tragedijos vietoje Šeremetjeve, archyvinė nuotrauka

  Įvardyta Šeremetjeve sudužusio lėktuvo SSJ-100 keleivių žūties priežastis

  © Photo: Facebook / Следственный комитет Российской Федерации
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  54 0 0

  Rusijos tyrimų komiteto vadovas pareiškė, kad daugelis mirė anksčiau, nei spėjo suvokti, kas nutiko

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Dauguma lėktuvo "Sukhoi Superjet 100" (SSJ-100) keleivių, žuvusių gegužės mėnesį Šeremetjevo oro uoste, mirė nuo ugnies ir apsinuodijimo kenksmingomis medžiagomis, "Kommersant" pasakojo Rusijos tyrimų komiteto generolas-leitenantas Zigmundas Ložis.

  "Dauguma žmonių žuvo ne nuo smūgio, bet nuo gaisro ir apsinuodijimo dūmais. Pirminiais duomenimis, degė ne tik varikliai, bet ir salonas, išsiskyrė pavojingos medžiagos", — sakė generolas-leitenantas.

  Anot Ložio, viskas įvyko greitai — daugelis mirė tiesiog kėdėse, neturėdami laiko atsisegti ir suvokti, kas nutiko. Jis taip pat sakė, kad gegužę asmeniškai su vadovais vyko į avarijos vietą.

  Ekspertų užduotis buvo kuo greičiau atlikti visus įmanomus tyrimus, kad aukų artimieji galėtų juos kuo greičiau palaidoti.

  Ložis pažymėjo, kad pagrindiniame skyriuje dirba autoritetingi ekspertai inžinerijos ir orlaivių avarijų srityse. Jie nekonkuruoja su kitų tarnybų ekspertais, nes tyrimai papildo vienas kitą ir atskleidžia išsamų įvykio vaizdą.

  Pavyzdžiui, avarijos tyrime tiesiogiai dalyvauja Tarptautinio aviacijos komiteto specialistai, nustatantys orlaivio katastrofos priežastį. Kriminalinių tyrimų generalinis direktoratas savo ruožtu nagrinėja katastrofos ir susijusių įvykių detales.

  Ložis taip pat teigė, kad SSJ-100 avarijos atveju DNR tyrimą atliko Rusijos Federacijos sveikatos ministerija. Anot jo, prireikė 80 tūkstančių eksploatacinių medžiagų, tokių kaip mėgintuvėliai, vaistai, reagentai.

  "Sukhoi Superjet 100" katastrofa

  Nelaimė su "Sukhoi Superjet 100" lėktuvu įvyko gegužės 5 dieną. "Aeroflot" oro linijų orlaivis skrido iš Maskvos į Murmanską.

  Po 28 minučių skrydžio įgula nusprendė skubiai grįžti į sostinės oro uostą. Lėktuvas sugebėjo nusileisti tik iš antro karto. Dėl sunkaus nusileidimo užsidegė varikliai.

  Vėliau ugnis apėmė visą galinę lėktuvo dalį. Žuvo 41 žmogus. 33 keleiviai ir keturi įgulos nariai sugebėjo išsigelbėti.

  Iškelta baudžiamoji byla. Tyrėjai laikosi kelių nelaimės priežasčių variantų: nepakankama pilotų, dispečerių ir asmenų, atlikusių orlaivio techninę apžiūrą, kvalifikacija, lėktuvo gedimas, nepalankios oro sąlygos.

  Tyrėjai mano, kad kaltas lėktuvo kapitonas Denisas Jevdokimovas, kuris, įtariama, tūpdamas neteisingai pilotavo su vairalazde. Ekipažo vadas kaltės nepripažįsta.

  Dar šia tema

  Pilotas: situacija su "Boeing 737 MAX" įmonei sukuria sudėtingas aplinkybes
  Politologas: Nyderlandai MH17 byloje nusprendė vadovautis sveiku protu
  Tegai:
  lėktuvo katastrofa, Rusija

  Svarbiausios temos