11:18 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  56

  Marija Zacharova atkreipė dėmesį į tai, kad "tik 2 proc. visos Rusijai skirtos medžiagos turi tam tikrą teigiamą toną"

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova papasakojo, kuriose Vakarų šalyse žiniasklaida apie Rusiją rašo negatyviausiai, praneša RIA Novosti.

  Trumposios spaudos konferencijos metu ji papasakojo apie MIA "Rossija segodnia" per šių metų sausio 1 — birželio 30 d. laikotarpį atliktą tyrimą, susijusį su naujienų apie Rusiją siužetu šešiose Vakarų šalyse ir Japonijoje.

  Ji atkreipė dėmesį, kad "tik 2 proc. visos Rusijai skirtos medžiagos turi tam tikrą teigiamą toną, kuomet šią medžiagą perskaitęs žmogus gali pajusti ar susidaryti objektyviai teigiamą jausmą ar požiūrį į Rusiją".

  "Paskelbtų straipsnių apie Rusiją lyderė yra Didžiosios Britanijos žiniasklaida — 25 tūkst., tarp šių publikacijų tik 1 proc. teigiamų. JAV šis skaičius yra dar mažesnis — tik 0,2 proc., o neigiamos medžiagos apimtis yra didesnė nei 90 proc., neutralūs — tik 9 proc. straipsnių", — sakė ji.

  Anot Zacharovos, pirmosiose vietose pagal negatyvios medžiagos apimtį — "CNN", "The New York Times", "The Washington Post", Didžiosios Britanijos žiniasklaidoje — "Daily Express" ir "Times". Panaši padėtis ir Vokietijoje. "Čia skaitytojai ir žiūrovai mato Rusiją taip negatyviai, nes tai rodo vietinė žiniasklaida", — sakė oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė.

  Ji konstatavo, kad "neigiamos medžiagos apie Rusiją skaičius yra dešimt kartų didesnis nei teigiamos, tai yra statistika". Zacharova pažymėjo, kad "kartu yra akivaizdus ryšys tarp atitinkamų šalių vadovybės politinio kurso ir pagrindinių žiniasklaidos priemonių skelbiamu Rusijos problematikos nušvietimu. Ši žiniasklaida akivaizdžiai "neplaukia politinės konjunktūros farvateryje" ir vykdo tikrą antirusišką propagandą".

  Ji išreiškė viltį, kad tarptautinės žiniasklaidos apsaugos organizacijos atkreips dėmesį į "šį akivaizdų politinį įsitraukimą".

  Dar šia tema

  Kremlius pakomentavo Trampo pareiškimą apie norą sutarti su Rusija
  Vokietijos žiniasklaida praneša apie "stulbinantį" antirusiškų sankcijų poveikį
  Zacharova: nieko nežinome apie Rusijos ir Lietuvos šnipų mainus
  Tegai:
  Didžioji Britanija, žiniasklaida, JAV žiniasklaida, Rusija, Marija Zacharova

  Svarbiausios temos