06:44 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  109

  Leidinys pavadino povandeninius "Borej" klasės laivus "pažangiausiais povandeniniais laivais, gebančiais nešti balistines raketas"

  VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Žurnalas "The National Interest" papasakojo apie naująjį Rusijos branduoline energija varomą strateginį povandeninį kreiserį "Jurij Dolgorukij", pavadindamas jį "tikru Paskutiniojo teismo ginklu".

  Kaip pavyzdys minimas sėkmingas pernai gegužę įvykęs keturių "Bulava" balistinių raketų paleidimas iš Baltosios jūros ties poligonu Kura Kamčiatkoje.

  Pastebima, kad "Bulava" skrydis vyksta itin maža trajektorija, o tai apsunkina jos perėmimą. 40 tonų raketos gali išvengti maždaug keturiasdešimties oro gynybos sistemų smūgių.

  Povandeninis kreiseris "Jurij Dolgorukij" yra "Borej" klasės povandeninis laivas. Leidinys juos vadina "pažangiausiais povandeniniais laivais su balistinėmis raketomis".

  Pakanka aštuonių šiaurės vėjo povandeninių laivų, kad jie galėtų tuo pačiu metu patruliuoti Ramiajame ir Arkties vandenynuose.

  Palyginęs Rusijos povandeninį kreiserį su JAV, Kinijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos ir Indijos turimais analogais, žurnalas pažymi, kad jis sugebės įvykdyti savo užduotį — sunaikinti priešo miestus, net jei pirmojo smūgio metu bus sunaikintos kitos branduolinės pajėgos.

  Be to, leidinyje pažymima, kad visi "Borej" klasės laivai yra sukurti taip, kad atitiktų aukštus akustinio slapto režimo reikalavimus — dėl to "Jurij Dolgorukij" yra labai tylus.

  Taip pat pažymima, kad jei kreiseryje kažkas negerai, viduje yra gelbėjimo skyrius, kuriame gali tilpti 107 žmonės.

  Anksčiau "Paskutiniojo teismo" ginklu užsienio spaudoje buvo vadinamas "Status-6" kompleksas. Povandeninis laivas turi galimybę nešti 50 megatonų pajėgumo kovines galvutes, o tai prilygsta sovietų "Caro bombai" — galingiausiai pasaulyje atominei bombai, kuri sprogo 1961 metais.

  Šių metų kovo pradžioje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pranešime Federalinei asamblėjai kalbėjo apie naujas rusiškų ginklų rūšis, tarp jų ir unikalius nepilotuojamus orlaivius, galinčius judėti dideliu greičiu ir daug kartų pranokstančius kitų šalių laivynų pajėgumus.

  Nepilotuojami orlaiviai gali būti apginkluoti tiek įprastais, tiek branduoliniais ginklais. Rusijos vadovas tiksliai nenurodė, kaip vadinamas šis projektas.

  Dar šia tema

  Rusija pirmą kartą išbandė sparnuotąją raketą "Oniks" — video
  Rusija užbaigia vienos galingiausių patrankų pasaulyje modernizavimą
  "The National Interest" išrinko penkis geriausius Rusijos tankus
  Tegai:
  povandeninis laivas, ginkluotė, Rusija

  Svarbiausios temos