13:41 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  TSRS naikintuvas MiG-25

  JAV žiniasklaida papasakojo apie sovietinį kūrinį, kuris įbaugino NATO

  © Sputnik / Виталий Арутюнов
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  151

  Daugiau nei prieš 50 metų dar Tarybų Sąjungoje sukurtas naikintuvas MiG-25 iki šiol yra greičiausias pasaulyje

  VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Greičiausias pasaulyje naikintuvas MiG-25, kuriuo aprūpintos Rusijos oro gynybos ir kosmoso pajėgos, išgąsdino JAV ir NATO, kai tik buvo sukurtas, rašo portalas "We Are The Mighty".

  Leidinys pažymi, kad karo mašina, sukurta dar TSRS daugiau nei prieš 50 metų, atrodo griozdiškai, palyginti su ketvirtosios ir penktosios kartos naikintuvais, be to, jai trūksta MiG-29 ir dar "grėsmingesnių" F-35, F-22 ir Su-57 išorinio blizgesio. Be to, portalas palygina MiG-25 išorę su krovininiu furgonu.

  Pabrėžiama, kad sovietiniai kūrėjai aprūpino naikintuvą dviem turboreaktyviniais varikliais, kurie leido orlaiviui pasiekti iki 2,8 Macho skaičių greitį ir net 3,2 Macho, jei pilotai pasirengę rizikai.

  Šis kūrinys, priduria leidinys, "išgąsdino JAV ir kitas NATO nares", nes MiG-25 buvo ne tik "siaubingai" greitas ir galingas — jo konstrukcija leidžia jam būti labai manevringam, o Vakarų inžinieriai tokio rezultato tuo metu dar tik siekė.

  Tačiau po to, kai sovietų pilotas Viktoras Belenko 1976 metais užgrobė naikintuvą ir Japonijoje perdavė orlaivį užsienio valdžiai, amerikiečių ekspertai nustatė, kad orlaivyje nebuvo radaro, kuris galėtų aptikti ir sunaikinti žemai skraidančius taikinius, todėl lakūnai negalėjo tuo pačiu metu pamatyti priešo lėktuvų priekyje ir apačioje. Todėl, rašo leidinys, jie turėjo nusileisti kovai su kitais naikintuvais ir tokiu atveju prarasdavo didelio greičio pranašumą dėl nepakankamo manevringumo.

  Apibendrindamas portalas rašo, kad naikintuvas MiG-25 iki šiol yra greičiausias pasaulyje, o dabar jame taip pat yra arsenalas, leidžiantis "išgaruoti ašaroms ant pilotų veido", tačiau, pasak straipsnio autoriaus, tai nesvarbu, nes danguje jam "nėra su kuo kovoti".

  Dar šia tema

  Penktosios kartos naikintuvas Su-57 vs F-35
  Rusijos aviacija kuria šeštosios kartos naikintuvus
  Slovakijoje sudužo naikintuvas MiG-29
  Vokietijoje sudužo amerikiečių naikintuvas
  Pagerbdami Putino atvykimą JAE naikintuvai danguje nupiešė Rusijos vėliavą
  Tegai:
  naikintuvai, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos