17:39 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  67

  Anksčiau oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad Lietuvos žiniasklaidos paskelbta informacija yra panaši į "kažkokias insinuacijas"

  VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pakomentavo Lietuvos žiniasklaidos paskelbtą informaciją apie pasirengimą nuteistųjų mainams tarp Rusijos Federacijos, Norvegijos ir Lietuvos. Apie tai praneša RIA Novosti.

  Anksčiau Lietuvos spaudoje pasirodė informacija, kad šalys ruošiasi mainytis asmenimis, nuteistais už šnipinėjimo veiklą. Buvo kalbama konkrečiai apie rusą Nikolajų Filipčenką ir du Lietuvos piliečius — Eugenijų Mataitį ir Aristidą Tamošaitį. Taip pat buvo teigiama, kad Rusijoje sulaikytą norvegą Frudę Bergą norima mainyti į Norvegijoje sulaikytą rusą, tačiau tokių žmonių tiesiog nėra.

  "Žinote, aš labiau norėčiau susikoncentruoti į tai, kad reikia rūpintis žmonių likimais, o ne politinėmis spekuliacijomis", — pareiškė Rusijos ministras.

  Anksčiau oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad URM neturi informacijos apie mainus, o žiniasklaidos publikacijos yra panašūs į "kažkokias insinuacijas".

  Filipčenka buvo sulaikytas tranzitiniame traukinyje kelionės per Lietuvą iš Kaliningrado srities į Baltarusiją metu. Pagal Lietuvos prokuratūros versiją, jis veikė su organizuota grupe, kuri surengė keletą susitikimų su Lietuvos gyventojais ir neva bandė užverbuoti juos.

  2017 metų liepą Lietuvos teismas jam skyrė dešimt metų kalėjimo.

  Dar šia tema

  Šnipinėjimu "Rusijos naudai" apkaltintas vyras nuteistas kalėti 7 metus
  Teismas sušvelnino bausmę dviem nuteistiesiems už "šnipinėjimą Rusijos naudai"
  Lietuva ruošiasi "šnipų mainams" — jau rengia įstatymo pataisas
  Tegai:
  Sergejus Lavrovas, Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos