19:47 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0936
 • RUB86.4750
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  68

  Anot Alichanovo, regiono užgrobimo scenarijus labiau primena fantastinę istoriją nei galimus įvykius realiame pasaulyje

  VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Kaliningrado srities gubernatorius Antonas Alichanovas palygino fondo "Jamestown Foundation" vyresniojo tyrėjo Richardo Hookerio pranešimą apie Rusijos eksklavo praradimą karinio konflikto atveju vadina "bulvarine fantastika". Taip jis pareiškė interviu RBK.

  Alichanovas pažymėjo, kad JAV turi garsiąją "Nebula" premiją, kuri skiriama už geriausią mokslinės fantastikos istoriją, o planai užgrobti Kaliningradą yra kaip tik iš šios serijos.

  "Man atrodo, kad tai kaip tik iš fantastikos srities, tiksliau, iš bulvarinės fantastikos. Mano atrodo, kad ten renkasi ne ekspertai, o žmonės, kuriantys grožinę fantastiką", — teigė gubernatorius.

  Karo Baltijos šalyse scenarijų "Jamestown Foundation"  svetainėje paskelbė tyrėjas Richardas Hookeris. Scenarijus grindžiamas tuo, kad Rusija bandys atlikti ribotą karinę operaciją, kad užgrobtų Lietuvą, Latviją ir Estiją.

  Jis padarė prielaidą, kad Rusijos puolimas link Rygos užstrigs netoli Daugpilio, o Suomija ir Švedija irgi būtų įtrauktos į konfliktą. Jis taip pat pažymėjo, kad neužgrobus Kaliningrado neįmanoma įgyti aviacinio pranašumo regione.

  Hookeris neįvardijo konflikto pradžios priežasčių. NATO pastaruoju metu stiprina savo pajėgas šalia Rusijos sienų. Maskva pažymėjo, kad karinių kontingentų skaičius išaugo septynis kartus. Aljansas tai pateisina tariamai padidėjusia "Rusijos grėsme", tačiau Rusijos Federacija ne kartą pabrėžė, kad neketina nieko pulti.

  Dar šia tema

  Juknevičienė susirūpino dėl Rusijos "demokratinės ateities"
  JAV bombonešiai B-52 bombardavo Lietuvos poligoną
  Krašto apsaugos ministras džiaugiasi, kad "Lietuva JAV tampa sava"
  Ekspertas: sunku pasakyti, ko daugiau turi Lietuvos valdžia — cinizmo ar idiotizmo
  Tegai:
  JAV, NATO, Baltijos šalys, karas, Antonas Alichanovas, Kaliningrado sritis

  Svarbiausios temos