06:46 2019 Lapkričio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1077
 • RUB70.6272
  Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

  Putinas nurodė taikyti baudžiamąją atsakomybę už narkotikų propagandą

  © Sputnik / Алексей Никольский
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  27 0 0

  Numatomi Rusijos Federacijos įstatymų pakeitimai, nustatantys baudžiamąją atsakomybę už narkotinių, psichotropinių medžiagų ar jų analogų vartojimo ar reklamos skatinimą naudojantis interneto ir telekomunikacijų tinklu

  VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nurodė, kad būtų įvesta baudžiamoji atsakomybė už narkotikų vartojimo skatinimą ar jų propagandą, skelbiama Kremliaus tinklalapyje.

  "Imtis papildomų priemonių kovojant su neteisėta prekyba narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, kurios numato: skubų Rusijos Federacijos įstatymų reikalavimų, kurie apima neteismines priemones, kurios riboja prieigą prie informacijos internete apie narkotinių, psichotropinių medžiagų gaminimą, platinimą ir naudojimą bei jų įsigijimo vietas", — sakoma pranešime.

  Taip pat nurodoma, kad būtina išnagrinėti Rusijos Federacijos įstatymų pakeitimų, nustatančių baudžiamąją atsakomybę už narkotinių, psichotropinių medžiagų ar jų analogų vartojimo ar reklamos skatinimą naudojantis interneto ir telekomunikacijų tinklu, įvedimo klausimą.

  Tarp priemonių, kurias reikia išnagrinėti, nurodomas bendradarbiavimas su Rusijos vykdomosios valdžios institucijomis, turinčiomis teigiamos patirties užkertant kelią nelegaliam narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimui; su įstaigomis, turinčiomis patirties, susijusios su asmenų, kurie neteisėtai vartoja tokius narkotikus ar medžiagas, reabilitacija ir resocializacija. Be to, planuojama nagrinėti galimybes panaudoti šią patirtį visuose subjektuose.

  Taip pat numatoma teikti paramą nevyriausybinėms organizacijoms, užsiimančioms neteisėto narkotinių ir psichotropinių vaistų vartojimo prevencija.

  Ataskaita apie darbų eigą turi būti pateikta iki 2020 metų sausio 10 dienos, vėliau — kas ketvirtį metų.

  Atsakingu asmeniu buvo paskirtas Rusijos Federacijos Vyriausybės pirmininkas Dmitrijus Medvedevas.

  Dar šia tema

  ŽIV Lietuvoje labiausiai plinta vartojant švirkščiamuosius narkotikus
  Lietuvoje bus įkurti mobilūs kabinetai nuo narkotikų priklausomiems žmonėms padėti
  Narkologė: sveikos gyvensenos mada sumažino alkoholizmu sergančių pacientų skaičių
  Tegai:
  narkotinės medžiagos, įstatymas, Rusija

  Svarbiausios temos