02:37 2019 Lapkričio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1059
 • RUB70.7748
  Michailas Gorbačiovas, archyvinė nuotrauka

  Gorbačiovas atskleidė, kaip buvo galima išvengti TSRS žlugimo

  © Sputnik / Владимир Песня
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  162 0 0

  Savo naujoje knygoje paskutinis Sovietų Sąjungos vadovas atskleidė, kad visuomet palaikė idėją sukurti federacinę valstybę TSRS pagrindu

  VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Buvęs sovietų lyderis Michailas Gorbačiovas įsitikinęs, kad galima buvo išlaikyti TSRS vientisumą, ir papasakojo, kaip jis bandė tai padaryti.

  "Mano gilus įsitikinimas buvo toks, kad kelias į respublikų politinį suverenitetą, į jų ekonominę nepriklausomybę, tapatybės išsaugojimą, kultūros plėtrą buvo nutiestas per sąjungos atnaujinimą, paverčiant ją demokratine, realia, veiksminga federacija, kuriai respublikos deleguoja dalį savo įgaliojimų", — prisimena jis savo naujoje knygoje "Dėl ko rizikuojama: pasaulinės taikos ateitis".

  Gorbačiovas pažymėjo, kad lemiamas žingsnis šiuo keliu turėjo būti naujoji Sąjungos sutartis, kurios pasirašymą sužlugdė Rugpjūčio pučas, ir pabrėžė, kad jis "iki galo kovojo už šalies vienybę".

  Michailas Gorbačiovas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Евгений Одиноков

  "Didžiosios TSRS respublikos — Rusijos vadovybė, vadovaujama Boriso Jelcino, pasirinko dezintegracijos kelią. Laimėjo valstybės atskyrimas linija", — teigė buvęs sovietų vadovas.

  Dešimtys milijonų žmonių netrukus pajuto sunkias to pasekmes, priduria jis.

  "Nieko neturėtų nustebinti, kad pagal visas apklausas dauguma rusų apgailestauja dėl Sąjungos žlugimo, o 1990-uosius laiko sunkiausiu savo gyvenimo periodu", — apibendrina politikas.

  Faktiškai Sovietų Sąjunga žlugo 1991 metų gruodžio 25 dieną, kai Gorbačiovas, kreipdamasis į sovietų žmones, paskelbė baigęs savo, kaip prezidento, veiklą.

  Prieš tai gruodžio 8 dieną Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos vadovai pasirašė susitarimą, kuriame buvo teigiama apie TSRS išnykimą ir paskelbta apie Nepriklausomų valstybių sandraugos sukūrimą. Šis aktas pateko į istoriją kaip Belovežo susitarimas.

  Dar šia tema

  Tuskas pavadino TSRS žlugimą "laimingu įvykiu"
  TSRS branduolinio skydo paslaptys: kaip atrodo buvusi Baltarusijos raketų bazė
  Ekspertas atskleidė, kuri buvusi TSRS šalis lyderiauja pagal migrantų antplūdį
  Tegai:
  Michailas Gorbačiovas, TSRS

  Svarbiausios temos