04:48 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  92

  Dokumento tekste pasakyta, kad dirbdamas valstybės saugumo organuose dabartinis Rusijos vadovas pasižymėjo kaip "pareigingas, drausmingas ir sąžiningas darbuotojas"

  VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Sankt Peterburgo centrinis istorinių ir politinių dokumentų archyvas išslaptino dokumentus apie pirmuosius Rusijos asmenis, tame tarpe tuometinio žinybos darbuotojo, dabartinio Rusijos Federacijos prezidento Vladimiro Putino charakteristiką KGB. Apie tai praneša vietinis televizijos kanalas "78".

  Tekste sakoma, kad Putinas nuo 1975 metų studijavo KGB valdybos komjaunimo organizacijoje. Savo darbo valstybės saugumo organuose metu jis pasižymėjo kaip "pareigingas, drausmingas ir sąžiningas darbuotojas".

  Dokumente pažymima, kad Putinas "nuolat kelia savo ideologinį ir politinį lygį", taip pat užsiima partiniu mokymusi ir tobulina savo profesinius įgūdžius.

  Charakteristikoje pažymėta, kad jis yra "moraliai stabilus" ir turi pelnytą autoritetą tarp kolegų.

  Be to, tuo metu laisvu laiku Putinas sportavo ir buvo TSRS sporto meistras dziudo ir sambo varžybose, taip pat 1976 metų Leningrado čempionas.

  Borisas Jelcinas ir Bilas Klintonas archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Родионов

  KGB charakteristika pristatyta parodoje "Ryškiausi XX–XXI amžiaus Rusijos istorijos veikėjai". Aplankyti ekspoziciją galima spalio 25 — gruodžio 20 dienomis. Parodos projektas buvo parengtas archyvo jubiliejui, kuriam gruodžio 13 dieną sukaks 90 metų.

  Pažymima, kad parodoje pristatomi dokumentai apie 90 asmenybių, daugelis liudijimų iki šiol buvo įslaptinti.

  Vladimiras Putinas pradėjo dirbti KGB iškart baigęs Leningrado valstybinio universiteto Teisės fakultetą. Jis mokėsi tiek legalios, tiek nelegalios žvalgybos. TSRS Raudonosios Vėliavos ordino KGB institute (dabar — Išorinės žvalgybos akademija) jis gyveno ir studijavo su pseudonimu Platovas. Penkerius metus nuo 1985 metų Putinas dirbo Vokietijoje pagal išorinės žvalgybos liniją, o po kurio laiko, grįžęs, 1991 metais, atsistatydino.

  Tegai:
  Rusija, TSRS, KGB, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos