12:26 2019 Lapkričio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1041
 • RUB70.5319
  Kosmonautai Jurijus Gagarinas ir Pavelas Beliajevas, archyvinė nuotrauka

  Pirmieji TSRS kosmonautai slapta mokėsi Maskvos planetariume

  © Sputnik / РИА Новости
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  43 0 0

  Maskvos planetariumo Mokslo skyriaus direktorė Faina Rubliova pridūrė, kad neseniai miręs kosmonautas Aleksejus Leonovas, pirmasis žmogus, išėjęs į atvirą kosmosą, dažnai kartojo, kad kelias į Baikonūro kosmodromą prasideda Maskvos planetariume

  VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Pirmieji tarybiniai kosmonautai praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje slapta, pasitelkę poliarinės aviacijos pilotus, Maskvos planetariume mokėsi žvaigždžių navigacijos, pasakojo planetariumo Mokslo skyriaus direktorė Faina Rubliova, rašo RIA Novosti.

  "Tai vyko specialių seansų metu, kai pagrindinė auditorija jau būdavo išvykusi iš planetariumo. Viskas buvo pažymėta antrašte "slapta", ir net mūsų dėstytojai, kurie skaitė paskaitas ir mokė kosmonautus, iš tikrųjų nežinojo, kas sėdėjo priešais juos, jie galvojo, kad tai yra poliarinės aviacijos lakūnai", — sakė ji tarptautinės naujienų agentūros "Rossija segodnia" spaudos konferencijos, skirtos Maskvos planetariumo 90-mečiui, metu.

  Anot Rubliovos, kosmonautai turi puikiai pažinti žvaigždėtą dangų, "navigacines" žvaigždes ir rasti jas bet kuriame pusrutulyje, kad suprastų, kaip turėtų būti nukreiptas erdvėlaivis ar kosminė stotis.

  "Sunku rasti geresnę vietą treniruotis nei planetariumas", — sakė ji ir pridūrė, kad tarybinių kosmonautų mokymai Maskvos planetariume vyko iki 1975 metų.

  Rubliova pridūrė, kad neseniai miręs kosmonautas Aleksejus Leonovas, pirmasis žmogus, išėjęs į atvirą kosmosą, dažnai kartojo, kad kelias į Baikonūro kosmodromą prasideda Maskvos planetariume.

  Dar šia tema

  Mokslininkai išsiaiškino, kaip kosminė radiacija veikia kosmonautų intelektą
  Rusijos kosmonautai skris su JAV erdvėlaiviais
  Mirė kosmonautas Aleksejus Leonovas
  Tegai:
  kosmosas, Maskva

  Svarbiausios temos