14:29 2019 Lapkričio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Krymas, archyvinė nuotrauka

  Rusija atsiliepė į NATO raginimą perduoti Krymą Ukrainai

  © Sputnik / Alexey Malgavko
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  17510

  Anksčiau Ukraina ir NATO išplatino pareiškimą, kuriame buvo skelbiama, kad norint bendradarbiauti, reikalingi "konstruktyvūs Rusijos veiksmų pokyčiai", visų pirma, perduoti Krymo kontrolę Kijevui

  VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Rusijos parlamentarai ir diplomatai atsakė į Šiaurės Atlanto aljanso raginimą perduoti Krymo kontrolę Ukrainai, kuris buvo išreikštas Ukrainos ir NATO komisijos posėdyje Kijeve.

  Rusijos užsienio reikalų viceministras Andrejus Rudenko RIA Novosti teigė, kad Diplomatijos departamentas į šią "rekomendaciją" reagavo neigiamai.

  "Manau, kad Užsienio reikalų ministerija neprivalo atsakyti į kiekvieną NATO pareiškimą, nes Krymo klausimas mums yra uždarytas kartą ir visiems laikams. Mes neketiname šiuo klausimu diskutuoti su niekuo, ypač su NATO", — sakė jis.

  Savo ruožtu Valstybės Dūmos Gynybos komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Aleksandras Šerinas patarė aljansui spręsti klausimus, tiesiogiai susijusius su jo kompetencija. Parlamentaras pažymėjo, kad šis pareiškimas yra atviras pasikėsinimas į šalies teritorinį vientisumą ir suverenitetą.

  Jis pabrėžė, kad Rusija yra didžioji valstybė, gebanti išlaikyti nepriklausomybę, o bet kuris šalies regionas yra neatsiejama jos dalis.

  Krymo parlamentaras Ruslanas Balbekas taip pat pažymėjo pareiškimo absurdiškumą sakydamas, kad NATO komisijos žodis — ne "įsakymas" Rusijai. Jis pridūrė, kad organizacijos pareiškime "daug politikos ir mažai sveiko proto".

  "Taigi, ar jie pasmerks mus Kijeve ar Briuselyje dėl Krymo, ar ne, tai — tiesiog triukšmas: garsas yra, o esmės ne. Tačiau Ukrainai malonu: aukštuose kabinetuose priėmė, paglostė, suteikė vilties, nors ir neįgyvendinamos", — pridūrė Balbekas.

  Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovo mėnesį surengto referendumo, kuriame 96,77 proc. Krymo rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų nubalsavo už prisijungimą prie Rusijos.
  Krymo valdžia surengė referendumą po Ukrainoje 2014 metų vasarį įvykusio perversmo. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija.

  Rusijos vadovybė ne kartą pažymėjo, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija.

  Anot Vladimiro Putino, Krymo klausimas uždarytas "visiems laikams".

  Dar šia tema

  ESBO įgaliotinis priminė, kad Krymas jau priklausė Rusijai
  Įvairių šalių ukrainiečiai ragina panaikinti Krymui taikomas sankcijas
  Krymo tiltą išbandė prekinis traukinys su skalda — video
  Ukrainos jūrų pėstininkai pasienyje su Krymu gyvena siaubingomis sąlygomis
  Tegai:
  Rusija, NATO, Krymas, Ukraina

  Svarbiausios temos