13:34 2020 Kovo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  128

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Lietuvos žiniasklaidos žodžius apie MIA "Rossija segodnia" ryšius su terorizmu pavadino "klasikiniu netikros informacijos skleidimu"

  VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Lietuvos naujienų portalo pranešimai, kad "MIA "Rossija segodnia" užsiima terorizmo finansavimu", yra klasikinis netikros informacijos skleidimas ir patyčios, trumposios spaudos konferencijos metu sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

  "Baltijos šalyse tyčiojamasi ne tik iš paminklų ir mirusiųjų palaikų, ten ir žiniasklaida yra persekiojama barbariškais veiksmais, patiria patyčias. Norėčiau atkreipti dėmesį į absoliučiai šiurkščią Rusijos žiniasklaidos diskriminaciją Baltijos šalyse, ji pradeda peraugti į atvirą persekiojimą, naudojant šmeižtą, melagingas naujienas, finansinį bei ekonominį spaudimą", — sakė Zacharova.

  Anot jos, ši medžiaga yra klasikinė dezinformacija.

  "Skambi antraštė, jokių įrodymų", — pridūrė Užsienio reikalų ministerijos atstovė.

  Ji pažymėjo, kad tokie veiksmai prieštarauja visiems įsipareigojimams, kuriuos valstybė ir žiniasklaida prisiima laikydamasi tarptautinių normų ir įsipareigojimų.

  Lietuvos portalo teiginius taip pat pakomentavo MIA "Rossija segodnia" komunikacijos direktorius Piotras Lidovas. Savo Facebook puslapyje jis citavo portalo "Ekspertai" žurnalisto laišką, kuriame teigiama, kad Lietuvos saugumo pareigūnai lankosi lietuvių namuose ir įspėja juos apie bet kokio darbo su MIA "Rossija segodnia" nutraukimą, grasindami sankcijomis.

  Taip pat agentūros atstovas paprašė paaiškinti, kokių priemonių agentūra imasi, kad "išvengtų siejimų su terorizmo finansavimu ir pinigų plovimu".

  "Mes visų pirma imsimės priemonių tų, kurie skleidžia melą ir šmeižtą, atžvilgiu. Nepaisant šių teiginių idiotizmo laipsnio ir ar jie yra susiję su teisiniu neraštingumu, noru pasireklamuoti peržiūras surenkančiomis antraštėmis ar autorių proto užtemimu dėl įsivaizduojamos Rusijos grėsmės", — rašo Lidovas.

  Spalio 30 dieną "Ekspertai" paskelbė pranešimą apie Danijos vyriausybės leidimą dujotiekio "Nord Stream-2" projektui. Kaip naujienos šaltinis straipsnyje buvo nurodyta naujienų agentūra "RIA Novosti", "priklausanti tarptautinei media grupei "Rossiya segodnya", kuri užsiima terorizmo finansavimu ir pinigų plovimu".

  Šiam itin rimtam kaltinimui pateisinti buvo naudojamas tame pačiame portale paviešintas straipsnis apie neįvardinto Lietuvos piliečio gautą laišką iš "Swedbank" su pranešimu apie atsiskaitymų, susijusių su minėta žiniasklaidos grupe, nutraukimą.

  Žiniasklaidos grupės spaudos tarnyba šį kaltinimą pavadino tiesioginiu šmeižtu ir pareikalavo leidinio nedelsiant viešai atsiprašyti.

  MIA "Rossija segodnia" taip pat pareiškė, kad prireikus yra pasirengusi ginti savo gerą vardą ir teisme.

  Rusijos žiniasklaidos ir žurnalistų padėtis Baltijos šalyse

  Rusijos žiniasklaida ir žurnalistai reguliariai tampa Baltijos valstybių valdžios išpuolių ir priekabiavimo taikiniais. Kaip pažymėta Rusijos užsienio reikalų ministerijoje, yra ženklų, rodančių, kad šios valstybės koordinuoja Rusijos žiniasklaidos diskreditavimo kampaniją.

  Šių metų gegužę, praėjus kelioms dienoms po Lietuvos prezidento rinkimų, "Sputnik Lietuva" vyriausiasis redaktorius, Latvijos pilietis Maratas Kasemas buvo sulaikytas Vilniaus oro uoste. Jis buvo apieškotas, apklaustas, o vėliau informavo, kad jam penkerius metus uždrausta atvykti į Lietuvą.

  Rugsėjo mėnesį vykusiame ESBO žurnalistų saugos posėdyje Kasemas teigė, kad Lietuvos valdžia nevengia jokių būdų, siekdama priversti "Sputnik Lietuva" žurnalistus nutraukti veiklą. Anot jo, Vilniaus veiksmai yra panašūs į politinį terorą.

  Kasemo teigimu, nepageidaujamoms žiniasklaidos priemonėms Lietuvoje grėsmė kyla iš pačios valstybės, politikams draudžiama bendrauti su "Sputnik", o į redakcijos darbuotojų namus ateina Valstybės saugumo departamento atstovai.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  "Facebook" užblokavo MIA "Rossija segodnia" projekto apie Arktį puslapį
  Šiaurės šalys ketina išstumti Rusijos žiniasklaidą iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos
  Žurnalistas: Baltijos šalyse auga susidomėjimas naujienomis iš Rusijos
  Tegai:
  Marija Zacharova, MIA "Rossija segodnia"

  Svarbiausios temos