07:48 2020 Birželio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1194
 • RUB77.0055
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  110

  Rusijos prezidentas mano, kad rusų kalba yra viena harmoningiausių, turtingiausių ir gražiausių kalbų, tačiau ji nėra ginklas, o minkštoji galia

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Rusija susiduria su bandymais dirbtinai, šiurkščiai ir netvarkingai sumažinti rusų kalbos erdvę pasaulyje, sakė Vladimiras Putinas.

  Rusijos vadovas pažymėjo, kad ne tik "urviniai rusofobai", bet ir agresyvūs nacionalistai skelbia karą rusų kalbai, o keliose šalyse tai netgi tapo valstybės politika.

  "Bet už jo (karo — Sputnik) — ir tai taip pat turėtų būti aišku ir suprantama — tas pats spaudimas, tiesioginis žmogaus teisių, įskaitant teisę į gimtąją kalbą, kultūrą ir istorinę atmintį, pažeidimas", — cituoja Putiną RIA Novosti.

  Be to, prezidentas paragino nevadinti rusų kalbos galingu ginklu.

  "Nes jei tai yra ginklas, tada jie pradės kovoti su ja [rusų kalba] kaip su ginklu. Jie ir taip kovoja su ja, bet dėl kitų priežasčių. Taip, tam tikra prasme tai yra jėga, minkštoji galia. Manau, kad to visiškai pakanka", — sakė jis per Rusų kalbos tarybos posėdį.

  Rusijos vadovas pridūrė, kad konkrečios šalies įtaką šiandien lemia ne ginklai, o ekonomika.

  Anot Putino, susidomėjimas kalba priklauso nuo augančios Rusijos įtakos pasaulyje: kai ekonomika "pradeda kvėpuoti" ir šalis vystosi, "mūsų pasiekimai kultūros srityje atrodo kitaip".

  "To nebus — nebus (susidomėjimo kalba — Sputnik), nors tu ką. Nors turėsime dar du ar tris Tolstojus ir keturis Puškinus. Na, jie tiesiog išvers, ir viskas. Tai šimtas procentų... O jei šalis yra galinga, stipri, patraukli — mokysis rusų kalbos", — pabrėžė jis.

  Rusijos prezidentas pažymėjo, kad tose šalyse, su kuriomis Rusija plėtoja ekonominį bendradarbiavimą, padidėja susidomėjimas rusų kalba.

  Be to, pats "įrankis" — kalba — turi būti "geros būklės", tuo turėtų būti pasirūpinta: visų pirma turėtų būti tobulinamos kalbinės teisinės normos, tačiau jos neturėtų būti revoliucinės ir vulgariai supaprastinti skyrybos ženklus ir rašybą, aiškino prezidentas.

  "Priešingai, juo (teisiniu lygiu — Sputnik) siekiama patvirtinti normas, kurios, tiesą sakant, daro mūsų kalbą gyvybingą ir išraiškingą, vieną iš harmoningiausių, turtingiausių ir gražiausių kalbų", — teigė Rusijos vadovas.

  Putinas pridūrė, kad Rusijai tenka "didžiulė atsakomybė" už savo kalbos ir literatūros išsaugojimą, plėtrą ir platinimą.

  Rusų kalba Europos Sąjungoje
  © Sputnik /
  Rusų kalba Europos Sąjungoje

  Dar šia tema

  Rusas, Latvijoje paskelbęs bado streiką dėl uošvės, perėjo prie sauso bado
  Šiaurės šalys ketina išstumti Rusijos žiniasklaidą iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos
  Tegai:
  rusų kalba, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos